ALTERNATİF SESLER BORUSAN MÜZİK EVİ’NDE DİNLEYİCİYLE BULUŞUYOR – Karaköy Mono

 

 Beyoğlu’nun ana müzik mekânlarından biri olan Borusan Müzik Evi, bu sezon da müzikseverleri yeni müzik, elektronik, dünya ve caz müziğinin ünlü isimleriyle buluşturacak. Borusan Müzik Evi’ndeki ilk konser, 9 Kasım’da alto saksofoncu Soweto Kinch’in eşlik edeceği Songs From A Breeze.


Beyoğlu’nun ana müzik mekânlarından biri olan Borusan Müzik Evi, bu sezonda da müzik tutkunlarını yeni müzik, elektronik, dünya ve caz müziğinin dünyaca ünlü isimleriyle buluşturmaya devam edecek. Borusan Müzik Evi’nde ilk konser, 9 Kasım Perşembe akşamı, yer aldıkları her sahnede izleyicilerinden tam not alan caz vokalisti Deniz Taşar ve basgitarcı Şentürk Öztaş’tan oluşan Songs From a Breeze ile başlayacak. Bas ve vokalin güçlü uyumuna kapılacağımız konserde topluluğa Soweto Kinch eşlik edecek. Ödüllü alto saksofoncu Soweto Kinch, İngiliz caz ve hip hop sahnelerinde en heyecan verici ve çokyönlü genç müzisyenlerden biri olarak tanınıyor.

Bu yıl Borusan Müzik Evi’nde, ABSTRA, Andreas Kaling, Bart Maris, Gabriel Prokofiev, Klavikon, Akademi BİFO, Çağatay Çetin, Jonathan Finlayson, Ece Demirci, F.M. Einheit,  Batur Sönmez, ADHD, sa.ne.na , Mercan Dede, Deniz Tekin, Özgür Can Çoban, Erdem Helvacıoğlu, Nilüfer Ormanlı, Mehmet Can Özer, Sıfır, Reverie Falls on All, Başar Ünder, Koray Tahiroğlu, Ruins, Made to Break, Dzambo Agushev, Auditive Connection, Lahza, Hezarfen Ensemble, Johanna Borchert ve Borusan Çocuk Korosu gibi topluluklar ve sanatçılar yer alacak.

Geçmişten günümüze yerli deneysel müziğe odaklanan, Sub Rosa’dan çıkan Anthology of Turkish Experimental Music albümünün lansmanı ise 11 Kasım Cumartesi akşamı pek çok sanatçının katılımıyla Borusan Müzik Evi’nde yapılacak. Bunun yanı sıra, Borusan Sanat ve KOD Müzik işbirliğiyle bu sezon da devam edecek Nova Muzak serisi konserinde, Ken Vandermark’ın son dönem gözde projelerinden Made to Break dörtlüsü ve Japon ikili Ruins ağırlanacak.

Mercan Dede ise art arda üç gece konser verecek. Sanatçı konserlerinden ilkinde “Secret Tribe” projesiyle son dönem dikkat çeken genç sanatçılardan Deniz Tekin ve Makedonya’nın ünlü trompetçisi Dzambo Agushev’i konuk edecek. Sürpriz sanatçıların da katılacağı ikinci konserde dinleyicilere, ilk çıkardığı albüm Sufi Dreams’ten, en son yayımlanan Dünya albümüne uzanan, 20 yılın birikimiyle oluşturulmuş bir seçkiyi sunacak. Mercan Dede’nin “Secret Tribe” projesi kapsamında vereceği son konserine ise usta yorumcu Özgür Can Çoban konuk olacak.

Borusan Müzik Evi’nde bu sezonun son konserini ise, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın Sürekli Şefi ve Sanat Yönetmeni Sascha Goetzel ile yönetmen Yekta Kara’nın yanı sıra pek çok yerli ve yabancı eğitimciyle çalışan Akademi BİFO katılımcıları verecek. Konserde, Akademi BİFO katılımcıları sevilen arya ve düetlerden oluşan bir programla dinleyici ile buluşacak.

Borusan Müzik Evi’ndeki konserlerin bilgilerine www.borusansanat.com’dan ulaşılabilir; biletler BİLETİX’ten temin edilebilir.

BORUSAN MÜZİK EVİ 2017–2018 PROGRAMI

 

SONGS FROM A BREEZE FEAT. SOWETO KINCH

09.11.2017 PE 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Songs From A Breeze Feat. Soweto Kinch

 

Borusan Müzik Evi’nde kış, Songs From A Breeze Feat. Soweto Kinch konseriyle başlıyor… Müziğe yaklaşımlarındaki içten ve samimi tavırlarıyla, yer aldıkları her sahnede izleyicilerinden tam not alan caz vokalisti Deniz Taşar ve basgitarcı Şentürk Öztaş, bas ve vokalin gücünü bizlerle paylaşırken, alto saksofoncu Soweto Kinch’i konuk edecek. Kinch, İngiliz caz ve hip hop sahnesinin heyecan verici ve çokyönlü genç müzisyenlerinden biri.

 

BİLETLER

Tam Fiyat: 45 TL (Masa) / 35 TL (Ayakta) Öğr.: 25 TL

 

ABSTRA & ANDREAS KALING & BART MARIS

10.11.2017 CU 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 ABSTRA & Andreas Kaling & Bart Maris

Avangard caz ve free music öğelerinden beslenen ABSTRA, Borusan Müzik Evi’nde yeni müziğe taptaze bir soluk getirecek. ABSTRA, adını Amerikalı besteci Garret Byrnes’in 2006’da viyolonsel için yazmış olduğu yapıttan alıyor. Korhan Erel, Gülşah Erol ve Alp Çoksoyluer’in 2010’da kurdukları topluluk, elektro-akustik müzik üzerine yoğunlaşıyor. Doğaçlama müziğin özgürlüğünü ve yaratıcılığını dinleyicilerine sunmayı hedefleyen ABSTRA, Avrupa’nın en önemli müzisyenlerinden trompetçi Bart Maris ve bariton saksofoncu Andreas Kaling ile birlikte Borusan Müzik Evi’nde…

Bart Maris trompet

Andreas Kaling bariton saksofon

Tolga Tüzün piyano

Gülşah Erol çello

Korhan Argüden davul

 

BİLETLER

Tam Fiyat: 35 TL (Numarasız) Öğr.: 25 TL

TÜRK DENEYSEL MÜZİK ANTOLOJİSİ

ALBÜM LANSMAN KONSERİ

11.11.2017 CT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

 

Sub Rosa’dan 2016’nın Nisan ayında çıkan Anthology of Turkish Experimental Music, geçmişten günümüze Türkçe deneysel müziğe odaklanan bir çalışma. 1961’den başlayıp 2014’te noktalanan antolojide 29 sanatçı yer alıyor. 1960’arın deneysel müziğinden, 2000’lerin elektronik müziğine uzanan bu kıymetli çalışmanın lansmanı Borusan Müzik Evi’nde, Erdem Helvacıoğlu, Nilüfer Ormanlı, Mehmet Can Özer, Başar Ünder, Koray Tahiroğlu, Batur Sönmez, Sıfır ve Reverie Falls on All eşliğinde gerçekleştirilecek.

 

BİLETLER

Tam Fiyat: 35 TL (Numarasız) Öğr.: 25 TL

 

NOVA MUZAK # 23

RUINS & MADE TO BREAK

25.11.2017 CT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Made to Break

22.15 Ruins

 

Borusan Sanat ve KOD Müzik işbirliğiyle müzik hayatımıza yeni bir soluk kazandıran Nova Muzak serisi, 2011’in Kasım ayında başlayan yolculuğuna bu yıl da devam ediyor. 23. Nova Muzak serisinde iki ayrı efsane isim art arda Borusan Müzik Evi sahnesinde yer alacak: Önce avangard caz dünyasının en önemli saksafoncularından Ken Vandermark son dönem gözde projelerinden, minimalist müzik ve serbest cazı harmanladığı Made to Break dörtlüsüyle ile çalacak. Ardından Türkiye’de de hatırı sayılır seveni bulunan Japon ikili Ruins -ki oldukça uzun zaman sonra bir araya geldiler ve sadece Tokyo’da iki konser verdiler- baş döndürücü olacağından şüphemiz olmayan bir performans sergileyecek.

Ruins

TATSUDA YOSHIDA davul, vokal, efektler

RYUICHI MASUDA basgitar ve efektler

Made to Break

KEN VANDERMARK nefesliler

CHRISTOF KURZMANN elektronikler

JASPER STADHOUDERS basgitar

TIM DAISY davul

 

BİLETLER

Tam Fiyat: 35 TL (Ayakta) Öğr.: 25 TL

 

GABRIEL PROKOFIEV “MULTITRACKS + LIVE CELLO” & KLAVIKON, “NONCLASSICAL”

16.12.2017 CT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Klavikon

22.15 Gabriel Prokofiev & Çağlayan Çetin, Multitracks

Bu gece Borusan Müzik Evi’nde önce, geleneksel işlemler kullanmadan elektronik müziği yeniden tasarlayan Klavikon ve ardından Gabriel Prokofiev ve Çağlayan Çetin yer alacak. Klavikon’un müziğinde döngülere, bilgisayara veya sıralayıcıya kesinlikle yer yok… Samimi bir dışmerkezlilikle inşa edilmiş tavırı Klavikon’u farklı kılan özelliklerden. Besteci, yapımcı ve DJ Gabriel Prokofiev ise hem Batı’nın klasik geleneklerini kucaklayan hem de bu geleneklere meydan okuyan duruşuyla müzik dünyasında özel bir yere sahip. NONCLASSICAL’in kurucusu olan Prokofiev, klasik müzik anlayışına yeni yaklaşımın öncüsü sayılıyor. Besteleri dünyaca ünlü orkestralar ve topluluklar tarafından seslendirilen Prokofiev, gücünü klasikten alan tüm enerjisiyle Borusan Müzik Evi’nde olacak.

 

BİLETLER

Tam Fiyat: 35 TL (Numarasız) Öğr.: 25 TL

MERCAN DEDE “SECRET TRIBE” FEAT. DENİZ TEKİN & DZAMBO AGUSHEV

20.12.2017 ÇA 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

Mercan Dede, dünyanın dört bir yanında beğeniyle izlenen, önemli festival ve kültürel etkinliklerde yer alan projesi “Secret Tribe” ile yeniden Borusan Müzik Evi’nde. Sufi müzik geleneğini ve dokusunu, çağdaş müziğin tınılarıyla adeta yeniden ören Mercan Dede, eski ve yeni arasında özenle kurduğu bu müzik köprüsünde yanına, youtube’dan yayınladığı videolarıyla milyonlarca kişiye ulaşan genç sanatçı Deniz Tekin ve Makedonya’nın ünlü trompetçisi Dzambo Agushev’i de alıyor, dinleyenlerine hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir konser gecesi vaat ediyor.

 

BİLETLER

Tam Fiyat: 35 TL (Ayakta) Öğr.: 25 TL

MERCAN DEDE “SECRET TRIBE”

SUFİ DREAMS’DEN DÜNYA’YA

MERCAN DEDE İLE 20. YIL

21.12.2017 PE 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

 

Mercan Dede, Borusan Müzik Evi’nde yeni yıla, yeni serüvenlere merhaba diyeceğiniz konserleriyle üç gece sizlerle olacak. Sanatçının bu ikinci konserinde ilk çıkardığı albüm Sufi Dreams’den, en son yayımlanan Dünya albümüne uzanan, 20 yılın birikimiyle oluşturulmuş bir seçkiyi dinleyeceğiz. Bu konserde Mercan Dede dinleyicilerini 1995’ten başlayan bir zaman tüneline davet ediyor. Sanatçı, bugüne kadar çıkardığı her albümden seçme birer eseri “Secret Tribe” ve sürpriz konuklar ile birlikte seslendirecek ve bu eserlerin ardındaki kısa hikâyeleri dinleyicilerle paylaşacak. Kısa sohbetlerle süslü, gerçek bir Mercan Dede müzik ve görsel şöleni sizleri bekliyor.

BİLETLER

Tam Fiyat: 35 TL (Ayakta) Öğr.: 25 TL

 

MERCAN DEDE “SECRET TRIBE” FEAT. ÖZGÜR CAN ÇOBAN

22.12.2017 CU 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

 

Mercan Dede, Türk müziğinin yıldızı parlayan en önemli isimlerini “Secret Tribe” projesi kapsamında Borusan Müzik Evi’nde konuk olarak ağırlıyor. Bu gecenin konuğu ise Özgür Can Çoban. Sanatçı, okuduğu Neşet Ertaş türküleriyle dinleyicilerinin kalbinde taht kuran, sevenleri tarafından usta yorumcunun veliahdı olarak anılan bir isim.

 

BİLETLER

Tam Fiyat: 35 TL (Ayakta) Öğr.: 25 TL

AKADEMİ BİFO KONSERİ #1

19.01.2018 CU 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

 

Yeni yılın ilk Borusan Müzik Evi konserinde Akademi BİFO dinleyicileriyle buluşuyor. 2016’da Borusan Sanat bünyesinde kurulan, genç opera sanatçılarına profesyonel hayata geçişte uluslararası bir eğitim imkânı sunan Akademi BİFO programının katılımcıları sizlere bir arya ve düet seçkisi sunacaklar.

BİLETLER

Tam Fiyat: 35 TL (Numarasız) Öğr.: 25 TL

JONATHAN FINLAYSON & SICILIAN DEFENSE

25.01.2018 PE 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

 

Jonathan Finlayson, New York Times tarafından “keskin zekâya sahip, şaşırtıcı bir trompetçi” olarak nitelenen bir sanatçı. Caz ve çağdaş müzik üzerine eğitim gören Finlayson, New York yaratıcı müzik sahnesinin etkin bir sesi. Saksofon ustası Steve Coleman ile birlikte çaldığı yıllar boyunca, onun engin bilgi ve deneyimlerinden de faydalanarak hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaşan sanatçı, Sicilian Defense adını verdiği son albümüyle Borusan Müzik Evi’nde olacak.

BİLETLER

Tam Fiyat: 45 TL (Masa) / 35 TL (Ayakta) Öğr.: 25 TL

ECE DEMİRCİ, “MAVİ YOLCULUK”

26.01.2018 CU 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

 

Güçlü bir müzik yeteneği, enerji ve disiplin… Ece Demirci, “Mavi Yolculuk” ile yeni yılın, ilk ayının son günlerinde Borusan Müzik Evi’nin konuğu oluyor. Bu konser gecesinde, Amerikalı besteci Lowell Liebermann’ın Noktürn’ü ile başlayacağı programına, Kamran İnce’nin Mavi Yolculuk’u ile devam edecek sanatçı, Salvatore Sciarrino’nun maviye methiye olarak yazdığı 1. Sonat’ını ve Iannis Xenakis’in folklorik melodileriyle Bartók’u anımsatan 6 Chanson’unu seslendirecek. Tamamen maviye adanmış bir konserde, Ece Demirci eşliğinde müzik denizine açılmak ister misiniz?

 

BİLETLER

Tam Fiyat: 35 TL (Numarasız) Öğr.: 25 TL

 

F.M. EINHEIT & BATUR SÖNMEZ

02.02.2018 CU 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

 

Efsanevi Alman endüstriyel müzik grubu Einstürzende Neubauten’in kurucu üyesi F.M. Einheit, Borusan Müzik Evi’nde! Bugüne kadar sayısız avangard, endüstriyel ve elektronik projeye imza atan öncü müzisyen, buradaki ilk konserini, Türkiye noise müziğinin temsilcisi Batur Sönmez’in katılımıyla gerçekleştirecek. F.M. Einheit ve Batur Sönmez’in sololarıyla başlayıp, özel ortak performanslarıyla son bulacak bu konser, sizlere benzersiz ve sıradışı bir müzik deneyimi sunacak.

 

BİLETLER

Tam Fiyat: 35 TL (Numarasız) Öğr.: 25 TL

 

ADHD, 6 / TOUR 2018

03.02.2018 CT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

 

Dört üyesiyle “uçların ülkesi” İzlanda’dan gelen topluluk ADHD, yeni albümleri 6’nın turnesi kapsamında baharın ilk günlerinde İstanbul’da olacak. İzlanda doğal yapısıyla olduğu kadar, müzisyenleriyle de sıradışı! Bunun iyi bir ispatı olan topluluğun sloganı “biz aileyiz!”: Klavyede Davíð Þór Jónsson, gitar ve basta Ómar Guðjónsson, saksofonda Óskar Guðjónsson ve davulda Magnús Trygvason Eliassen’den oluşan üyeler, aynı zamanda çocukluk arkadaşı. Bunun yarattığı güven ve kendinden eminlik, kendi içlerinde pek çok farklılık taşısalar da müziklerine de yansıyor. ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder), Türkçe açılımıyla “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu” (DEHB), topluluğun müziğinin hipnotik etkisi karşısında biraz karışık gelse de, ADHD’nin yarattığı müzikteki doğaçlama ve kendiliğindenlik dinleyicileri kuşatacak.

 

BİLETLER

Tam Fiyat: 45 TL (Masa) / 35 TL (Ayakta) Öğr.: 25 TL

 

sa.ne.na

  1. YIL KONSERİ

15.02.2018 PE 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

 

İstanbul’un önde gelen çağdaş müzik mekânlarındaki performansları ilgiyle izlenen perküsyon topluluğu sa.ne.na 10. yılını Borusan Müzik Evi’nde kutluyor. Amy Salsgiver Dorsay, Kerem Öktem ve Seçil Kuran’dan oluşan sa.ne.ne’ya bu konserde Özgü Bulut ve Onur Başkurt eşlik edecek. Bu 10 yılda kendi bestelerinin yanı sıra pek çok yerli bestecinin yapıtlarının ilk seslendirilişlerini gerçekleştiren, aynı zamanda Steve Reich, Iannis Xenakis, John Cage, Louis Andriessen gibi çağdaş bestecilerin yapıtlarını da dinleyicileriyle buluşturan sa.ne.na’nın performansındaki müzik anlayışı gelişti, derinleşti ve yarattıkları seslerden elektroniğe, klasik enstrümanlardan geniş tekniklere uzanarak olgunlaştı. Bu konser gecesinde sa.ne.na yine dinleyicisine merak uyandıracak; samimiyetiyle kalplerinizi ısıtacak ve yeniye olan inancımızı pekiştirecek.

 

BİLETLER

Tam Fiyat: 35 TL (Numarasız) Öğr.: 25 TL

 

AUDITIVE CONNECTION – NEWS!

24.02.2018 CT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

 

2009’dan bu yana müzikal serüvenini sürdüren, Strasbourg’lu topluluk Auditive Connection İstanbul’da dinleyicisiyle buluşuyor. Topluluk, özgür müziğin rock enerjili New York avangard sahnesiyle kesiştiği alandan aldığı ilhamla, müziğindeki bestelenmiş yapıtlardan doğaçlamaya uzanan açık vizyonuyla dinleyicilerini orijinal bir keşfe davet ediyor. Borusan Müzik Evi’ndeki bu konserde topluluk, News! adlı performansın prömiyerini gerçekleştirecek. İçinde bulunduğumuz dönemin aşırı hızda ilerleyen veri akışının, transhümanizmle ölümsüzleşme çabası içinde olan insanın ve yeniliklerinin yaratabileceği kaosu kendisine konu edinen Auditive Connection, çeşitli grafikler, işaretler, güncel haberler ve müzik oyunlarıyla geliştirdiği yapılandırılmış doğaçlamaları seslendirecek.

 

BİLETLER

Tam Fiyat: 45 TL (Masa) / 35 TL (Ayakta) Öğr.: 25 TL

 

LAHZA

03.03.2018 CT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

 

Lahza, bir an, göz açıp kapayana kadar geçen süreye verilen ad… Aynı zamanda Cenk Erdoğan ve Robert Mehmet İkiz’in doğaçlama geliştirdikleri parçalarla oluşturdukları projelerinin adı; insanları bir anlığına birleştiren ve iletişim kurmalarını sağlayan kısacık zaman… Perdesiz gitarist ve besteci Erdoğan yapımcılığının yanı sıra cazdan, klasik orkestra müziği ve film müziğine kadar çeşitli türlerin düzenlemesini gerçekleştiren bir sanatçı; alanındaki entelektüel birikimini Lahza ile birlikte farklı melodi ve sesleri bir araya getirerek yansıtıyor. İsveç Kraliyet Müzik Akademisi’nden aldığı ödüllerle kariyerini taçlandıran; Joe Sample, Bobby McFerrin ve Barbara Hendricks ile çalışmalar gerçekleştiren İkiz ise tamamıyla kendine özgü davul çalma tarzı ile biliniyor. Türkiye ve İsveçli iki saygın müzisyen Lahza’da bir araya gelerek yerli müziğin esintilerini caz ile, organik ve elektronik müziğin büyük dünyasında birleştiriyor.

 

BİLETLER

Tam Fiyat: 45 TL (Masa) / 35 TL (Ayakta) Öğr.: 25 TL

HEZARFEN ENSEMBLE “FALLEN ANGELS”

15.03.2018 PE 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

 

Çağdaş müziği tanıtmayı hedefleyen, 2012’de Andante dergisi tarafından “En İyi Oda Müziği Topluluğu” seçilen Hezarfen Ensemble, Türkiye’nin ve Avrupa’nın tanınmış müzisyenlerinden oluşan ve bugüne kadar imza attıkları başarılı projelerle adından söz ettirmiş bir topluluk. Borusan Müzik Evi’nde gerçekleştirecekleri Fallen Angels adını verdikleri projede topluluk, George Crumb’ın Black Angels, Aaron Jay Kernis’in Musica Celestis ve Bent Sorenson’ın Angels Music adlı yapıtlarını seslendirecek.

 

HEZARFEN ENSEMBLE:

ÖZCAN ULUCAN keman

NİLAY KARADUMAN keman

ULRICH MERTİN viyola

OZAN TUNCA viyolonsel

 

MICHAEL ELLISON proje yapımcısı

 

BİLETLER

Tam Fiyat: 35 TL (Numarasız) Öğr.: 25 TL

JOHANNA BORCHERT, LOVE OR EMPTINESS

07.04.2018 CT 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

Berlinli şarkıcı, piyanist, söz yazarı ve besteci Johanna Borchert yeni albümü Love or Emptiness’in sunumunu Borusan Müzik Evi’nde gerçekleştirecek. Popüler ve avangard müziğin birlikteliğini etkileyici bir biçimde gösteren Borchert, “Yılın Şarkıcısı” dalında ECHO Jazz 2015’in sahibi oldu. Olağanüstü bir titizlikle düzenlediği yapıtlarıyla, Laurie Anderson ve Björk gibi sanatçıların geleneğine dahil edilen Borchert, ufkunu elektronik efektler, piyanodaki doğaçlama ve akustik sesler kullanarak genişletiyor.

JOHANNA BORCHERT vokal, piyano, synths

PETER MEYER gitar

JONAS WESTERGAARD bas, moog, back vokal

MORITZ BAUMGÄRTNER davul

BİLETLER

Tam Fiyat: 45 TL (Masa) / 35 TL (Ayakta) Öğr.: 25 TL

 

BORUSAN ÇOCUK KOROSU KONSERİ

05.05.2018 CT 15.00 Borusan Müzik Evi

15.00 Kapı Açılışı

15.30 Konser

Ulusal bayramlar, çocuk festivalleri, özel etkinlik ve organizasyonlar kapsamında bugüne kadar sayısız konsere imza atan, geçtiğimiz yıl 15. yaşını kutlayan Gülsen Yavuzkal yönetimindeki Borusan Çocuk Korosu, her yıl olduğu gibi bu yıl da Borusan Müzik Evi’nde vereceği konserle yaza merhaba diyor. 9–14 yaş grubundaki korist çocuklardan oluşan koro, repertuvarında bulunan farklı kültürlerin çocuk ezgilerini özgün dillerinde çoksesli olarak seslendiriyor. Kuruluşundan bu yana Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın sezon konserleri kapsamında şef Sascha Goetzel ve Gürer Aykal yönetiminde pek çok konser veren koro, başarılı çalışmalarıyla da övgüler alıyor.

 

BİLETLER

Tam Fiyat: 35 TL (Numarasız) Öğr.: 25 TL

 

AKADEMİ BİFO KONSERİ #2

25.05.2018 CU 20.30 Borusan Müzik Evi

20.30 Kapı Açılışı

21.00 Konser

 

Borusan Müzik Evi’nin bu sezon son konserini Akademi BİFO gerçekleştiriyor. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın Sürekli Şefi ve Sanat Yönetmeni Sascha Goetzel ve yönetmen Yekta Kara’nın yanı sıra pek çok yerli ve yabancı eğitimci ile çalışan Akademi BİFO katılımcıları bu sezon gerçekleşecek Leyla Gencer’in Anısına: Donizetti ve Puccini başlıklı konserde BİFO eşliğinde G. Puccini’nin Gianni Schicchi operasını ve Donizetti’nin Maria Stuarda, Roberto Devereux ve Anna Bolena operalarından çeşitli bölümleri seslendirerek dinleyicileriyle buluşacak. Akademi BİFO’nun Borusan Müzik Evi’nde gerçekleştirdiği ikinci konserinde ise çok sevilen arya ve düetlerle yer alacaklar.

 

BİLETLER

Tam Fiyat: 35 TL (Numarasız) Öğr.: 25 TL