Royal Wedding – Karaköy Mono

Geçtiğimiz haftadan beri dillerden düşmeyen asla bitmek bilmeyen bir muhabbet “Royal Wedding”.

Kraliyet Ailesi’nin yeni gelini, Sussex Düşesi Meghan Markle ve Prens Harry Windsor Castle’daki St. George’s Chapel’da büyüleyici bir törenle dünyaevine girdi. Davetliler arasında Oprah Winfrey, George ve Amal Clooney, David ve Victoeria Beckham, Meghan’ın diziden arkadaşları Patrick J. Adams, Sarah Rafferty, Gabriel Macht, Gina Torres gibi isimler ve daha fazlası yer aldı.

Gelelim düğün detaylarına; Meghan Markle Givenchy’nin ilk kadın tasarımcısı olan Claire Waight Keller imzalı gelinlik seçmişti. Aksesuar tercihi ise Kraliçe Elizabeth‘ten ödünç aldığı Queen Mary tacı oldu. Filigran teknikle oluşturulan taç, 1932 yılına ait. Tacın yapımında kullanılan merkezdeki broş ise 1893 yılından. Resepsiyon için yola çıktıklarında ise parmağındaki Lady Diana’nın yüzüklerinden biri herkesin dikkatini çekti.

Gelin ve damat aynı zamanda hiçbir hediye kabul etmeyip misafirlerin, belirledikleri hayır kurumlarına bağır yapmalarını tercih etti. Bu listede aşevleri, evsizler, ordu ve HIV hastalarına destek olan kurumlar var.

Çiftimiz balayı için Ağustos ayında Afrika’nın Botswana ülkesinde safari ve kamp yapacaklar. Geçtiğimiz sene de burada tatil yapmışlardı ve Prens Harry, Meghan Markle’ın yüzüğündeki elması buradan almıştı.

Gelinle birlikte mihrapta ona eşlik eden ise Galler Prensi Charles oldu. Babası ise düğüne davetli bile değildi.

İngiliz Basın gündeminde hala konuşulmakta olan bu evlilikten sonra çiftimizden Meghan’ın Kraliyet aikesi üyesi olarak yapacağı çalışmaların kadın ve erkek eşitliği üzerine olacağı söyleniyor. Gazetelerin birinde, Sussex Düşesi unvanını alan Meghan’ın “Feminizmi destekleyen alanlara odaklanması bekleniyor.” ifadesi geçmekte. Gazete, Kraliyet Ailesinin resmi web sitesinde yayınlanan Meghan’ın özgeçmişine yer verirken “Bir kadın ve feminist olmaktan gurur duyuyorum” cümlesine dikkat çekiyor.

Düğünden sonra akşam saatlerinde düzenlenen ve sadece 200 kişinin davetli olduğu  özel resepsiyonda da cinsiyet eşitliğine damga vurdu. Yeni ünvanıyla Sussex Dükü Prens Harry, gerçekleştirdiği konuşma ile eşini öve öve bitiremedi. Yanı sıra Kraliyet düğünlerinde gelinlerin konuşma yapmaması geleneğini bozan Meghan’da aşkını duygu dolu sözlerle belirtti.