MIXER SESSIONS III – Karaköy Mono

 

8 Haziran – 4 Ağustos 2018

Kurulduğu günden bu yana genç sanatçılara çalışmalarını gösterebilecekleri bir alan açmayı ve sanatı herkese ulaştırmayı kendisine hedef olarak seçen Mixer, sanat eğitimi veren fakültelerin son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yaptığı açık çağrı ile Mixer Sessions sergi serisinin üçüncüsünü bu sene 8 Haziran ve 4 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştiriyor.

Birçok farklı türden eserlerden oluşan sergide fotoğraftan video yerleştirmelerine, tuvalden neona birbirinden farklı medyumlar kullanan sanatçıların çalışmaları bulunmakta ve başvuran sanatçıların arasından seçtikleri eserlerde genel konu; mekan, birey, kimlik ve yalnızlık gibi kavramlar bulunmakta. Mixer’in Karaköy’de bulununan içinizi ısıtan mekanında yerleştirmelerin çok uygun bir şekilde yapıldığını kabul ettikten sonra üçüncüsünü düzenledikleri Mixer Sessions III 4 Ağustos’a kadar sanatseverlerle buluşmayı bekliyor.

Ülke genelinden ve farklı branşlarda eğitim almış adaylar arasından seçilen 26 isim:

Ahu Akgün, Ahu Akkan, Akın Güreş, Asel Kadyrkhanova, Ayşegül Altunok, Bilge Artuç, Büşra Kuzu, Büşra Özdemir, Damla Yücebaş, Emin Çelik, Ergin Soyal, Gizem Çeşmeci, Hamza Kırbaş, Hazal Ünsal, K. Oğuz Kaleli, Kıymet Daştan, Kusay Tatlı, Mert Acar, Merve Yılmaz, Nejbir Erkol, Nur Pınar Özen, Ömer Yüksek, Sesil Beatris Kalaycıyan, Ufuk Yılmaz, Umut Erbaş, Yakup Uysal.

 

Ahu Akkan
Kelebek Etkisi, 2016
Kumaş üzerine dikiş
Damla Yücebaş
Sarmaşık/Ivy
Tül ve kumaş, karışık teknik