BROOKS BROTHERS… – Karaköy Mono

BROOKS BROTHERS’IN ‘AMERİKAN STİLİNİN 200 YILI SERGİSİ’ NEW YORK’TA ZİYARETÇİLERLE BULUŞUYOR

Amerika’nın köklü giyim markası Brooks Brothers, 200. yılını özel bir retrospektif sergiyle kutluyor. 6 Ağustos’ta açılan ‘Brooks Brothers: Amerikan Stilinin 200 Yılı’ sergisi, markanın iki yüz yıllık arşivinden özel bir seçki sunuyor. Brooks Brothers serüveninin ve bu yolculukta yer alan Hollywood yıldızlarının, yazarların, politikacıların ve sanatçıların görsellerinin de yer aldığı sergi 5 Eylül tarihine kadar New York City Grand Central Terminal’de ziyarete açık olacak.

Zamansız klasikleri yeniden yorumlayan şıklığın ve asaletin sembolü Brooks Brothers, “Brooks Brothers: Amerikan Stilinin 200 Yılı” sergisi ile, iki yüz yıllık bir tarihe sahip moda efsanesinin buluşlarını ve yeniliklerini ziyaretçilerle buluşturuyor.

Grand Central Terminal’in içerisinde yer alan Vanderbilt Hall’de açılan “Amerika Stilinin 200 Yılı” sergisinde kadın ve erkek modasından örnekler, Brooks Brothers’ın buluşlarını ve yeniliklerini gösteren görüntüler yer alıyor. 5 Eylül’e kadar açık kalacak sergide ziyaretçiler, 20’li yıllar gibi çığır açan dönemleri, yüzyıl ortasının Madison Avenue’sunu, markanın üniversiteler üzerindeki etkisini ve 45 Amerika Başkanı’dan 40’ını giydirmenin eşsiz ayrılıcağını keşfedebilecek. Sergide Brooks Brothers’ın yaratıcısı Henry Sands Brooks’a ait özel parçalar ve bir günlük de yer alıyor.

Brooks Brothers Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Claudio Del Vecchio serginin, Brooks Brothers’ın 200 yıl önce New York’ta başlayan efsanevi hikayesini diğer insanlarla paylaşma imkanı sağladığını söyledi. Del Vecchio, Brooks Brothers’ın sürekli değişen dünyada kalite ve inovasyon peşinde koştuğunu, bu serginin devrim yaratan Amerikan stilinin ve ikonik nesnelerin bir örneğini sunduğunu belirtti.

Vanderbilt Hall’de Brooks Brothers’ın Golden Fleece logosunun 100 LED ekrandan oluşan hareketli heykeli de markanın yolculuğunu ziyaretçilerle paylaşıyor. Bu yolculukta yer alan Hollywood yıldızlarının, yazarların, politikacıların ve sanatçıların görselleri de ön plana çıkıyor.

Sergide ayrıca Brooks Brothers’ın 200. yıl anısına özel bir seçki ve sınırlı sayıda üretilen cep mendilleri, kravatlar, hediye ürünleri ve özel üretim Monopoly oyunu da yer alıyor.


BROOKS BROTHERS HAKKINDA

Brooks Brothers, Amerika’daki ilk hazır giyim markası olarak 1818 yılında kurulduktan sonra gofre kumaş, madras, baklava desenli kumaş, ütü gerektirmeyen gömlek ve düğmeli yaka gibi ikonikleşen ürünleriyle dünyaca tanınan bir marka haline gelmiştir. Yaklaşık iki yüzyıl sonra aynı geleneği ve değerleri sürdürerek her nesilden kadın ve erkeğin tercihi olmaktan gurur duymaktadır. 200 yıl önce New York’ta kuruluşundan bu yana olağanüstü hizmet, kalite, stil ve değerlerini koruyarak uluslararası bir perakende efsanesi olmuştur.