“TUGFO” – Karaköy Mono

SABANCI VAKFI’NIN ANA DESTEKÇİSİ OLDUĞU TÜRKİYE GENÇLİK FİLARMONİ ORKESTRASI 4 EYLÜL’DE ZORLU PSM’DE

-ORKESTRA KONSERİN İLK YARISINI DOĞUMUNUN 100. YILINDA LEONARD BERNSTEIN’A AYIRACAK

-KONSERİN SOLİSTLİĞİNİ ÜNLÜ RUS KEMANCI ALENA BAEVA ÜSTLENECEKSabancı Vakfı’nın kurulmasına öncülük ettiği ve Ana Destekçisi olduğu Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TUGFO), 4 Eylül’de Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşacak. Orkestranın 20 günlük kamp döneminin ardından çıkacağı turnenin ilk adımı olan konser, izleyenlere Şef Cem Mansur yönetiminde bir müzik ziyafeti sunacak.

Konserin ilk yarısı aynı zamanda Cem Mansur’un da hocası olan dünyaca ünlü ABD’li orkestra şefi, besteci, yazar ve piyanist Leonard Bernstein’a ayrılacak. TUGFO, Bernstein’ı doğumunun 100. yılında ‘Divertimento’ ve ‘Serenade’ adlı eserleri ile anacak. Repertuarda ayrıca Prokofiev’in ‘5’inci Senfoni’ eseri de yer alacak.

Genç müzisyenler Alena Baeva ile aynı sahneyi paylaşacak

TUGFO’nun İstanbul konserinin solistliğini Rus kemancı Alena Baeva üstlenecek. Dünyanın en iyi orkestraları ve aralarında Valery Gergiev, Paavo Järvi ve Vladimir Jurowski’nin de bulunduğu orkestra şefleri ile birlikte çalışan sanatçı, ‘Serenade’ adlı eserde genç sanatçılarla birlikte sahnede olacak. Genç yaşta elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Baeva, başarıları ile genç müzisyenlere örnek olacak.

Sabancı Vakfı, Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’na verdiği destekle her yıl olduğu gibi genç müzisyenlere sanat dünyasının önde gelen isimleriyle aynı sahneyi paylaşma fırsatı sunacak.

Turne kapsamında toplam 10 konser verecek

Faaliyetlerini Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı çatısı altında sürdüren ve genç müzisyenlere seslerini dünyaya duyurma fırsatı sunan TUGFO, 12. yılında da önemli bir konser maratonuna çıkacak. Orkestra İstanbul’da gerçekleşecek konserin ardından Çekya, Slovakya, Avusturya, Macaristan ve Polonya programları ile birlikte toplam 10 konser verecek.Varşova konserinin solistliğini 20. yüzyılın en büyük piyanisti Stephen Kovacevich üstlenirken, Viyana konseri de Avusturya Radyosu yayınıyla tüm müzikseverlere ulaşacak.

Konser bileti ve detaylı bilgilere www.genclikfilarmoni.org adresinden ulaşılabiliyor.

Turne Programı

4 Eylül 2018 Zorlu Performans Sanatları Merkezi(PSM) Konseri, İstanbul
5 Eylül 2018 Grand Pera Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Konseri, İstanbul
7 Eylül 2018 Teplice Konseri, Çekya
9 Eylül 2018 Tachov, Çekya
10 Eylül 2018 Prag Konseri, Çekya
12 Eylül 2018 Slovak Radyosu Konser Salonu, Slovakya
13 Eylül 2018 Viyana Konseri, Avusturya
14 Eylül 2018 Pecs Konseri, Macaristan
16 Eylül 2018 Budapeşte Konseri, Macaristan
18 Eylül 2018 Varşova Konseri, Polonya