“ROSALİNA” – Karaköy Mono

ROSALÍA’NIN BEKLENEN ALBÜMÜ “EL MAR QUERER” YAYIMLANDI!

19. Latin Grammy ödüllerinde 5 kategoride aday gösterilen başarılı İspanyol sanatçı Rosalíayeni albümü “El Mar Querer” ile müzikseverlerle buluştu. Barselona doğumlu sanatçının yayımladığı ikinci albüm olan “El Mar Querer”in yapımcılığı Pablo Díaz-Reixa ile Rosalíaişbirliğinde tamamlandı.

Her şarkının adeta bir kitabın bölümlerini temsil ettiği albüm, hikayedeki kahramanın içinde bulunduğu toksik ilişkinin iniş ve çıkışlarını anlatıyor. Rosalía, vokal odaklı albümünü alkış ve parmak şıklatma sesleri ile süslerken elektronik müzik altyapısıyla destekliyor. İspanyol fotoğrafçı ve sanat direktörü Filip Custic tarafından hazırlanan albüm kapağı ve her bir şarkı için özel hazırlanan görseller, duygusal öğeleri vurgulayan farklı semboller içeriyor.

Mayıs ayının sonunda yayımlanan “Malamente” şarkısı 50 milyon dinlenmeyi aşmakla birlikte İspanya’da double-platinum seviyesine ulaştı. 30 Ekim’de yayımlanan “Di Mi Nombre” şarkısının klibi ise Dua Lipa ve Aluna George gibi isimlerle çalışan Henry Scholfield imzası taşıyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında açıklanan 19. Latin Grammy ödüllerinde “Yılın Şarkısı” ve “En İyi Klip” gibi 5 kategoriye aday gösterilen Rosalía, yılın en çok aday gösterilen kadın sanatçısı oldu. 2017 yılında düzenlenen Latin Grammy ödüllerinde ise “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ödülüne aday gösterilmişti.