“HEYKELTIRAŞ ÖMER EMRE YAVUZ” – Karaköy Mono

Genç Salı Eğitim Programları, 26 Mart’ta başlıyor

Gençler İstanbul Modern’de heykeltıraş Ömer Emre Yavuz ile buluşuyor

Genç Salı Eğitim Programı’nın ilk konuğu heykeltıraş ve akademisyen Ömer Emre Yavuz olacak. Sanatçı, gençlerle kamusal alan için sanat pratikleri üzerine deneyimlerini paylaşacak

İstanbul Modern, gençler için ücretsiz olarak düzenlediği Genç Salı Eğitim Programı’nda resim, heykel, yerleştirme, sinema, fotoğraf gibi disiplinlerde üretimlerde bulunan sanatçılarla gençleri bir araya getiriyor.

Heykeltıraş ve akademisyen Ömer Emre Yavuz’un yönetiminde gerçekleştirilen Kamusal Alan İçin Sanat Pratikleri başlıklı atölye, toplumun ortak kullanımı için ayrılan park, meydan gibi kamusal alanlardaki heykellerin ve bu heykellerle izleyicinin kurduğu ilişkinin tarihsel dönüşümüne odaklanıyor.

Atölye çalışması sanatçının kendini ve sanat çalışmalarından örnekleri tanıtması ile başlıyor. Ardından gençler, sanatçının onlar için hazırladığı kamusal alan fotoğrafları üzerine heykel çalışmaları gerçekleştirerek programı tamamlıyor.

Tarih: 26 Mart 2019, Salı

Saat: 15.30-17.30

Etkinlik mekânı: İstanbul Modern Sinema Salonu

Rezervasyon ve bilgi için: 0212 334 73 41

Katılım ücretsiz.

Genç Salı Eğitim Programı

İstanbul Modern, 18-25 yaş arası gençler için düzenlediği Genç Salı Eğitim Programı’nda resim, heykel, yerleştirme, sinema ve fotoğraf gibi farklı alanlarda üretimlerde bulunan sanatçılarla gençleri bir araya getiriyor. Genç Salı Destekçileri’nin desteklediği program 2019 yılında 8 sanatçıyı ağırlıyor.