“BILLIE EILISH RÜZGARI” – Karaköy Mono

BILLIE EILISH RÜZGARI YENİ ALBÜMÜ “WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” İLE DEVAM EDİYOR!

İlk şarkısı ‘Ocean Eyes’ yayınlandığından beri Billie Eilish müzik dünyasında gerçek anlamda fırtınalar estiriyor. Yayınladığı her yeni şarkıyla ve canlı performanslarıyla müzikseverleri bir kez daha büyülemeyi başaran genç sanatçı, bugün uzun süredir beklenen ve Universal Music etiketiyle yayınlanan yeni albümü “WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” ile karşınızda!

Yeni albümü için Billie Eilish şunları söyledi: bury a friend şarkısını yaptığımızda bir anda bütün albüm kafamda oluştu. O andan beri tüm görsellerin nasıl olacağını ve nasıl algılanmasını istediğimi biliyordum. Bu şarkı albüme ilham kaynağı oldu. ‘bury a friend’ şarkısında yatağımın altındaki canavarın perspektifinden görüyoruz. Kendinizi o hisse soktuğunuzda canavarın ne yaptığını ve hissettiğini anlayabiliyorsunuz. Ve itiraf etmeliyim ki o canavar benim. Çünkü kendimin en büyük düşmanıyım. Sizin yatağınızın altındaki canavar da olabilirim.”

“WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” albümündeki şarkıların tamamı 17 yaşındaki Billie Eilish ve erkek kardeşi Finneas tarafından ailelerinin Los Angeles’taki evlerinde yazıldı ve kaydedildi. Albümü Finneas’in yatak odasında kaydeden ikili 2018 yılının büyük kısmını turnede şarkılar yazarak geçirdiler.

Müzik piyasasının bilinen tüm formüllerinin dışında yaratılan bu albümü mutlaka dinleyin.