“Münir Nurettin Selçuk: İcracılığı ve Bestekârlığı” – Karaköy Mono

Münir Nurettin Selçuk’un Müzik Üretiminden Örnekler
Arka Oda Toplantıları’na Taşınıyor!

Cemal Ünlü, 24 Nisan Çarşamba, 18:30
İstanbul Araştırmaları Enstitüsü bünyesindeki “İstanbul ve Müzik” Araştırma Programı (İMAP)’nın düzenlediği “Arka Oda Toplantıları”, Nisan ayında araştırmacı yazar Cemal Ünlü’yü konuk ediyor. Cemal Ünlü, “Münir Nurettin Selçuk: İcracılığı ve Bestekârlığı” başlıklı konuşmasında, sanatçının müzik üretimini ele alıyor.

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nün müzik tarihine odaklı “İstanbul ve Müzik” Araştırma Programı (İMAP)’nın düzenlediği “Arka Oda Toplantıları”, bu ay Cemal Ünlü’yü konuk ediyor. “Münir Nurettin Selçuk: İcracılığı ve Bestekârlığı” başlığı taşıyan konuşmasında Ünlü, sanatçının müzik üretimini ele alarak 200 kadar gramofon plağından bir seçki sunacak. Çeşitli makamlardaki eserlerinin yanı sıra bestelediği Yahya Kemal şiirlerinden de örnekler paylaşacak Ünlü’ye, Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri Burak Kaynarca ve Özlem Elitaş icralarıyla eşlik edecek.
“Münir Nurettin Selçuk: İcracılığı ve Bestekârlığı” başlıklı konuşma, 24 Nisan Çarşamba günü, saat 18.30’da İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde ücretsiz izlenebilir.