“Zeynep Bastık ‘her yerde’!” – Karaköy Mono

İnternette tıklanma rekorları kıran, Ezhel cover’ıyla dikkat çeken Zeynep Bastık, kısa süre önce yayınladığı ‘Her Yerde Sen’ isimli single’ıyla yine büyük beğeni topladı. Genç sanatçı, Türkiye’nin dört bir yanında konser vermek için gün sayıyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de pop müzik diğer türlerin aksine ucu açık bir kategoride yer alıyor. ‘Eller havaya’lı bol ‘dıp-tıs’lı şarkılardan hüzünlü, efkarlı çalışmalara kadar geniş bir yelpazesi var pop müziğin. Ülkemizde 1990’lı yıllarda altın dönemini yaşayan pop müziğin miraslarından yararlanmayı bilen sanatçılar türün kalitesini artırarak birbirinin aynısı sound’la bezeli şarkıları sollayarak kendi yollarında emin adımlarla yürüyor. Bunlardan biri de genç şarkıcı Zeynep Bastık.

1991 doğumlu Bastık, eski bir Türk Halk Müziği Korosu sanatçısı anneannesi, bağlama sanatçısı dedesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Konservatuar bölümü öğretim görevlisi teyzesi sayesinde müzikle iç içe bir çocukluk geçirmiş. Dansa olan tutkusunu Anadolu Ateşi’yle taçlandıran şarkıcı, 2010 – 2012 yılları arasında İzmir’in kült cover gruplarından Jackpot grubuna katılarak sahneye adımını atmış. 2012 yılında Murat Dalkılıç’la tanışan ve onun vokalistliğini yapmaya başlayan Zeynep Bastık, 2014 yılında ilk single’ı ‘Fırça’yı dinleyicilerin beğenisine sundu.

Ezhel’in ‘Felaket’ isimli şarkısına yaptığı özel dokunuşlarla internette tıklanma rekorlarına kıran Zeynep Bastık bundan kısa bir süre önce de ikinci solo çalışması ‘Her Yerde Sen’i yayınlayarak cover haricinde neler yapabileceğini de kanıtlamış oldu. Şarkı Youtube’da on sekiz milyona yakın kişi tarafından izlendi. Aynı zamanda ‘Her Yerde Sen’ dizisinin de fon müziği olarak kullanılıyor. 1990’ların pop şarkılarına selam gönderen funk ritimleriyle, bol bas slap’leriyle süslenmiş çalışma, sanatçının temiz vokaliyle kaliteli bir şarkı olarak kulaklarımızda çınlıyor.

Genç yaşında başarılı bir kulvarda yürüyen Zeynep Bastık, 25-26 Ekim’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava’da sahne alacak. Daha sonra da Türkiye’nin dört bir yanına yayılacak konser turuna 8 Kasım’da Çanakkale’de başlayacak.

Hazırlayan: Burak Soyer