MELİKE ŞAHİN “GERİ VER” İLE HÜZNÜN ÇITASINI YÜKSELTİYOR – Karaköy Mono

Naif ve büyüleyici sesi ile kendi şarkılarını seslendiren alternatif müziğin güçlü ismi Melike Şahin, yeni şarkısı “Geri Ver”i Sony Music etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Diskografisindeki şarkılarla ulusal ve uluslararası liste başarılarına ulaşan, kendi janrında hit şarkılara imza atan sanatçı, “Geri Ver” ile hüznün çıtasını yine yükseltiyor.

Sözleri Melike Şahin, bestesi Melike Şahin & Canberk Ünsal ortak çalışması olan “Geri Ver”in düzenlemesi ise Cihan Mürtezaoğlu’na ait.

Türkiye’nin en önemli müzisyenlerinden Altuğ Öncü (ud, buzuki, cümbüş) Cihan Mürtezaoğlu (akustik gitar), Emin İnal (klavye), Hakan Gürbüz (perdesiz bas gitar), İsmail Altunbaş (perküsyon), Canberk Ünsal ve Cihan Mürtezaoğlu’nun (geri vokal) “Geri Ver”de imzası bulunuyor. 

Mixi Emre Nişancı, masteringi Tarık Ceran’a ait olan çalışma Pür Müzik Recording Studio’da kaydedildi.

“GERİ VER”E MELİH KUN YÖNETMENLİĞİNDE FİLM GİBİ KLİP

Sanatçının iç dünyasına yaptığı yolculuğu çarpıcı ve bir o kadar da yalın bir şekilde ele alan klibin yönetmen koltuğunda genç yetenek Melih Kun var. Melike Şahin ise bu klip çalışmasında kreatif direktör olarak yer aldı. Silivri ve Marmara Ereğlisi’nde gerçekleşen çekimler 10 saatte tamamlandı.

Melike Şahin kimdir?

Melike Şahin, 1989, İstanbul doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 2012 yılında mezun oldu. 2011-2017 seneleri arasında BaBa ZuLa’ya Türkiye ve dünya turnelerinde vokalist olarak eşlik etti; Avrupa, Meksika, Hindistan ve Avusturalya’da 250’nin üzerinde konser verdi. 2017 Cannes Film Festivali’nde, Tony Gatlif’in son filmi Djam’in dünya prömiyeri öncesinde konser verdi ve filmin soundtrack albümü için üç şarkı seslendirdi. 2017 Kasım ayında, Sony Music Türkiye etiketiyle Deli Kan adlı teklisini paylaştı. Dinleyiciden büyük beğeni toplayan şarkının aranjesi Cihan Mürtezaoğlu’na ait.

Sanatçı 2018 baharını da “Sevmek Suçsa Suçluyum” adlı yeni teklisiyle selamladı. Aranjesi Can Güngör tarafından yapılan şarkının klibi dünyaca ünlü ödüllü yönetmen Tony Gatlif tarafından çekildi. Aynı yıl Eylül ayında “Tutuşmuş Beraber” isimli şarkısını yayınlayan sanatçı, bu şarkıyla dijital müzik platformlarında ulusal ve uluslararası liste başarılarına ulaştı.

2019 Şubat ayında “Kimin Izdırabı”, Ağustos’ta aynı şarkının (Levni Remix) versiyonunu, Eylül ayında ise “Kara Orman” isimli şarkısı yayımlayan sanatçı, müzik listelerindeki başarı grafiğini daha da yükseğe taşıdı.

Son şarkısı “Geri Ver”i 2020 Şubat ayında yayımlayan Melike Şahin, diğer yandan konserlerine ve ilk EP’si ‘Merhem’ için çalışmalarına devam ediyor. 

link