Ghostpoet’ten Kusursuz Bir Karantina Albümü – Karaköy Mono

“I Grow Tired But Dare Not Fall Asleep”

Jazz-noir ve neo klasik melodileri, minimal elektronik ritimlerle kusursuzca buluşturan İngiliz müzisyen Ghostpoet, 10 şarkıdan oluşan son albümü ‘I Grow Tired But Dare Not Fall Asleep’i müzikseverlerin beğenisine sundu.

Kendine özgü vokalleri, etkileyici hikaye anlatımıyla belirsiz bir geleceğe doğru gittiğimiz bu günlerde her birimizin yaşadığı kaygıları dile getiriyor. Yayınlandığı gün BBC 6’da günün albümü olarak belirlenen bu yepyeni çalışma müzik eleştirmenlerinden de tam not aldı.

Müzik kariyerine üniversitedeyken MC olarak başlayan Obaro Ejimiwe, Gilles Peterson’un radarına takılmasından sonra Ghostpoet adıyla 2011’de “Peanut Butter Blues and Melancholy Jam” albümünü yayımladı. Tony Allen ve Lucy Rose gibi müzisyenlerle çalıştığı “Some Say I So I Say Light” ve “Shedding Skin” albümlerinin ardından dördüncü albümü “Dark Days & Canapés”i Ağustos 2017’de çıkardı. Massive Attack’in son albümünde yer alan “Come Near Me”ye vokaliyle eşlik eden Ghostpoet’in iki Merkür adaylığı bulunuyor.