Yıldızımız Güneş, Ağır Gezegenlerle Karşı Karşıya Geliyor – Karaköy Mono

Sistemimizin tek yıldızı Güneş, 14 Temmuz’da Jüpiter ile 15 Temmuz’da Plüton ile ve 21 Temmuz’da Satürn ile karşılaşacak. Astrolojide Güneş, en basit dil ile kararlarımızı gösterir. Bilinçli seçimlerimizi anlatır. Odaklandığımız konuları gösterir. Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, kendimizi ön plana çıkartırken, ışığımızı parlatmaya çalışacağımız bu günlerde kararlarımıza etkide bulunan bu üç gezegeni tanımamız gerektiğini belirtiyor ve ekliyor: Astrolojinin rehberliğinde bizlere olumlu ya da olumsuz bir karara sürükleneceğimize dair önemli günler geçireceğiz.

“İş ya da ilişkilerimizde belirli sorumluluklar ve görevler üstlenmemiz ve karar vermekte zorlanacağımız bugünlerde, Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı seçim aşaması yine gezegenlerin değil bizlerin elinde olduğunu vurguluyor”

“Size tüm bu gezegenlerin hem olumlu hem de olumsuz yönlerinden bahsedeceğim. Hangisini seçmek, hangisini yaşamak isteyeceğinizin kararını siz vereceksiniz.”

Güneş, Jüpiter karşıtlığı

14 Temmuz 2020 itibariyle odağımız Güneş, inançlarımızı temsil eden Jüpiter ile temas kuracak. Kendimize olan güveni ortaya çıkarmak önceliğimiz olacak. İnandıklarımız üzerine ilerlemek, kişisel alanlarımızı genişletmek, hak ettiğimiz değerleri yaşamak için neler yapabileceğimizi düşünmek ve alternatif planlarla vizyonumuzu genişletmek bizim elimizde.

Gölge tarafı: Bu karşıtlığın bize taşıyacağı engeller kibirlenmek, ben bunları hak etmiyorum düşüncesiyle yüzleşmek, şans benden kaçıyor demek, yaptığım her şey boşa gidiyor, emeklerimin karşılığını dilediğim gibi alamıyorum diye kötümser inanç kalıpları geliştirmek bizi gölge tarafında bekliyor.

Güneş, Plüton karşıtlığı

15 Temmuz 2020 itibariyle odağımız Güneş, derinlerdeki tutkularımızı, güç ve mücadele yapımızı gösteren Plüton ile temas kuracak. Hayatlarımızda yenilenme ihtiyacımızı karşılamak için güç elde ettiğimizi hissedeceğiz. Artık yeni bir şeylerin olmasını isterken yıkmak, seçmek için vazgeçmek gerektiği konusundaki cesaretsizliğimizin üstesinden gelebileceğiz. Tüm bu konularda hiç olmadığı kadar kendimizi cesur hissedebileceğiz. Ben bu seçimin getireceği olumsuzluklarla savaşacak güce sahibim diyeceğiz.

Gölge tarafı: Arka plandan yürüttüğümüz gizli fikir ve ideolojilerimizin savaşı ile karşılaşacağız. Tutkularımızla bir mücadele içerisine gireceğiz. “Ya o, ya ben! Seçimini yap!” dedirtecek bu temas bizlere. Karşı tarafımıza koyduğumuz kişi ya da konular her ne ise tüm bu etkenler üzerinde manipülasyona açık bir tavırda olacağız. Karşı konuları kendi inanç kalıplarımıza göre şekillendirmek, yön vermek isteyeceğiz ve bu gerçekleşmediğinde zorbalık uygulayacağız. Ya kendimize acı çektirecek ya da karşı tarafı acılarıyla baş başa bırakmayı yeğleyeceğiz.

Güneş, Satürn karşıtlığı

21 Temmuz 2020 itibariyle odağımız Güneş, sorumluluklarımızı ve görev bilincimizi gösteren Satürn ile temas kuracak. Bu etkileşim, 14 Temmuz ile başlayan kararlarımızın devamı ve yaptırımı olarak çalışacak. Yani bu sefer niyetlendiğimiz konuları ve aldığımız kararları nasıl uygulayacağımız konusunda sistemler üretecek, planlar yapacağız.

Artık yeni hedef ve kararlarımız için nelere ihtiyaç duyacağımızın planlarını yapacağız. Elimizdekilerin değerini bilecek, yeteri kadar zamanımız olacağının idrakinde olacağız. Kendimizi yeniden inşa etmek için yeterli güce ve zamana sahip olduğumu göreceğiz.

Gölge tarafı: Bu zamanı boşa harcayacağımız korkusu, yanlış seçimler yapacağımızın yanılgısı ve başarısızlık korkusuyla sınırlandırabiliriz. Başkalarından beklediğimiz değerin ve emeğin karşılık bulmadığını düşünebilir, kendimizi korkularımızla sınırlandırabiliriz. Başımıza gelen olayları hak etmediğimizi düşünerek kendimizi soyutlaştırabilir, yalnız kalmak isteyebilir ve kendimizi arkadaşlarımızdan, sosyal ilişkilerimizden tecrit etmek isteyebiliriz.

Peki, siz neyi yaşayacaksınız?

Artık gölge tarafları öğrendiniz. Bu gölge taraflardan kaçmak yerine bunları yaşıyor oluşumuzun kabullenişini sağlarsak: “Evet, ben bu şekilde düşünüyorum” demeyi başarırsak: “Buna rağmen, iyi taraflarını yaşamayı tercih ediyorum” demeyi de başaracağız, demektir.

Seçim yine her zamanki gibi sizin…