“Gökyüzünde ne varsa, yeryüzünde de o vardır.” – Karaköy Mono

Merhabalar,

Gökyüzünün tüm zorlayıcı etkilerine rağmen hâlâ ayakta sapasağlam kalmayı başardık mı?

“Gökyüzünde ne varsa, yeryüzünde de o vardır,” sözüyle devam etmek isterim. Farkında olalım veya olmayalım ama gezegen kavuşumları, geri hareketleri, dolunaylar, yeni aylar, tutulmalar derken ciddi dönemlerden geçiyoruz. Bu süreçte, sağlık, kariyer, aile, aşk, çocuklar ve para konularında sınanmış ve hatta sınanmaya da devam ediyor olabiliriz. Sizlere biraz daha dayanın demek istiyorum? Gökyüzü son vuruşlarını ocak ayı sonuna kadar yapacak ve sonrasında yavaş yavaş daha aydınlık ve güneşli günlere ilerleyeceğiz. 

Bu yazımızda sizlerle 08 Aralık 2022 tarihinde 16⁰ İkizler burcunda gerçekleşecek olan dolunay etkilerini paylaşmak istiyorum. Kişisel olarak her birimizi biraz huzursuz edecek bir dolunay gelmekte… İkizler burcundaki retro Mars gezegeni ile tam kavuşumda olan Ay, iç dünyamızı ve dürtülerimizi biraz zorlayacak. Gerçeklerin ortaya döküleyeceği ama biraz doğruluğunu sorgulamak gereken bir tema var. Bu hafta içinde dolunay etkilerinin yanında oğlak enerjisi bizleri saracak. Merkür ve Venüs gezegenlerinin oğlak burcuna geçişi bizleri daha mantıklı, planlı ve disiplinli olmaya yönlendirecek. 

Bu ay ortalarında da sizlerle 2023 yılında bizleri neler beklediğini paylaşacağım…

Şimdi gelin dolunay bizleri nasıl etkileyecek, biraz ondan söz edelim; yükselen burcunuza göre okumak daha etkili olacaktır. KOÇ: Sizler için oldukça önemli bir dolunay çünkü Mars’ın yöeticisi Koç burcunda olacak bir dolunay. Kendinizi nasıl ifade ettiğiniz çok önemli olacak. Projeleriniz, sosyal medya ve tüm iletişim kanalları ve kardeşlerinizle ilgili yaşantılarınız olabilir. Karar almakta zorlanabilir ve gergin iletişimler olabilir. Daha net kararlar alınabilecek bir dönem ama Neptün gezegeninin olumsuz etkisi sizi yanıltabilir. Daha dikkatli ve mantıklı ama sakin olunması gereken bir dönem. Oğlak burcundaki Merkür etkisiyle de artık daha emin ve uzun vadeli kararlar alacağınız bir zaman dilimindesiniz. Yakın çevre ve evliyseniz eşinizin ailesi ile iletişim gündeminizde olabilir. 

BOĞA: Sizler paranız, kaynaklarınız, değer ve özdeğer duygularınız ile yoğun bir hafta geçireceksiniz. Hızlı ve gereksiz para harcamamaya dikkat etmek önemlidir. Merkür oğlak sizi finansal konularda alacağınız kararlarda destekleyecek. Eğitim, ticaret ve hukuki işlemler alanlarında mantıklı ve net kararlar alabilirsiniz. Hafta sonuna doğru biraz daha iç dünyanıza dönüş yaparak rahatlayacaksınız. Bekar olanlar için yeni aşkların başlangıcı olabilir. 

İKİZLER: Dolunay sizlerin burcunda gerçekleşecek. Finansal konular ve ortak işler sizin gündeminizde olacak. Hayatınızda finans ve aile konularında krizler olabilir ancak bu krizler ortak alınacak kararlar ile çözüme ulaşacak. Kendi içinize dönüş yapıp, dış görünüşünüze önem vereceğiniz bir dönem. Ancak bu dönemdeki enerji sizde gerginlik yaratabilir. Temkinli olmak oldukça önemli olacak.  Hafta boyunca ruhsal durumunuz, krediler, sağlık, vergiler, ortaklıklar gündeminizde olabilir. 

YENGEÇ: İlişkileriniz, ortaklıklar ve eşinizle beraber aldığınız kararlar gündeminizde olacak. Geçmiş ilişkiler ve şimdiki ilişkilerinizle ilgili kararlar alıp, bu konuları tekrar tekrar konuşacaksınız. Ancak dolunay zamanı motivasyon kaybı ve depresif bir ruh halinde olabilirsiniz. Bu kaygılar geçicidir ve kendinize zaman tanıyın. İş ortamına dikkat etmek de önemli olacak. 

ASLAN: Hayatı daha ciddiye alacağınız bir döneme giriyorsunuz. Belli kararlar ve projeleri daha çok düşüneceğiniz bir dönem başlıyor. Bazı kararlarınızın iç yüzünü de bu dolunay zamanı görmeye başlayacaksınız. Oğlak enerjisi size biraz daha para ve yeni işler getirebilir. Yeni aşkların da olabileceği bir zaman. Dolunay ise sosyal çevreniz ve arkadaşlıklarınızı işaret ediyor. Çevrenizdeki bazı insanların iç yüzünü görmeye başlayacaksınız. Arkadaşlarınız ile ilişkilerinizde dalgalanmalar yaşayabilirsiniz.

BAŞAK: Oğlak enerjisi sizi destekleyecek. Keyifli zamanlar, üretkenlik ve hobiler gündemde olacak. Yeni ilişkiler ve flörtler gündeme gelebilir. Geçmiş ve bugünü değerlendireceğiniz ve daha garantici olacağınız zamanlar yaşanacak. Dolunay, kariyer alanınızı etkileyecek. Biraz gergin olacağınız ve kariyer alanında kendinizi yeniden şekillendirmek isteyeceğiniz bir süreç. Mesleki alanda duruşunuz önemli olacak. 

TERAZİ: Neşeli enerjiniz biraz daha eve ve aile içine dönecek. Ev konuları, yaşam alanlarınız önem kazanacak. İlişkiler açısından güzel zamanlar ama para konuları da gündemde olacak. Dolunay enerjisi ile hayallariniz için hareketlenebilirsiniz ama biraz gergin bir enerji olabilir. Hızlı ve gergin kararlar almamaya dikkat etmeli. Sosyal medyada söylemlere özen göstermek gerekecektir. 

AKREP: Fikirleriniz ve planlarınız gündeme gelecek. Kısa vadeli kararlar ve dijital platformlarda yapılacak işler önem kazanabilir. Yakınlarınız ile ilişkiler güzelleşecektir. Dolunay ile finansal konularda hızlı kararlar ama hayal kırıklıkları olabilir. Ruh halinize ve ilişkilerle ilgili alınacak kararlar önemli olacak. İlişkilerde yanlış söylemler ve söylenenlerin doğruluğunu  ölçmek için sezgilerinize güvenmek önemli olacak.  

YAY: Kendi maddi kaynaklarınız gündeminizde olacak. Para konularında alınan yanlış kararlar gündeme gelebilir. Aksaklıklara dikkat etmek önemli olacaktır.  Dolunay ile ortaklıklar ve İlişkilerde karar zamanı olacak. Bu süreçte karar vermek sizleri zorlayacak. Hayal kırıklıkları ve gergin kararlar olabilir ama çözüm için eylemlere dikkat etmek gerekecektir. Partnerinizin sözleri de önemli olacaktır.  

OĞLAK: Motivasyonunuz artık daha da artacak. Kararlarınız önemli olacak ve sorumluluklarınız netleşecek. Bu süreçte kararlarınızı uzun zaman içinde değerlendirmek önemli. Dış görünüşünüze daha çok zaman ayıracaksınız. Para ve bereket enerjisi sizinle olacak. Çalışma ortamınızda yoğunluk ve hızlı zamanlar sizi yorabilir. Ama bu süreç aralık ortasından itibaren biraz daha sakinleşecek. Telaşlı olmamak çok önemli. Tartışmalara ve hızlı kararlar almamak gerekir. Akciğer hastalıklarına da dikkat…

KOVA: Oğlak enerjisi size biraz geçmişe götürecek ve kaygılarınız tetiklenebilir. Bu zamanda içinize dönmek ve geçmişi biraz değerlendirmek gündemde olacak. Sonrasında da ilişkiler kanusunda net kararlar ile yeni yıla başlayacaksınız. Dolunay enerjisi size aşk getirebilir. Cesur olacağınız bir dönem olabilir ama Mars enerjisine dikkat etmek gerekir. Fevri olmamak önemli olacaktır. Yetenekler ve hobiler alanlarından para kazanabilirsiniz. Ama gene de her konuda biraz beklemek daha doğru olacaktır. 

BALIK: Sosyal çevreniz gündemde olacak. Bu dönemde sosyalleşmek size güzellikler getirecektir. Hedeflerinizi gözden geçirmeniz gereken bir dönem olacaktır. Sosyal çevreden karşınıza çıkabilecek bir aşk da olabillir. Dolunay enerjisi ile yaşadığınız alanları düzenlemek isteyebilirsiniz. Aile büyükleriniz gündemde olabilir. Aile içinde gerginliklere dikkat etmek gerekir. Mantıklı ve uzun vadeli  kararlar daha doğru olacaktır. Taşınma konuları da gündeme gelebilir. 

Hayatın güzelliklerini görmek için ruhunuzu şifalandırmak dileklerimle…

Sevgiyle,

Fulya