Sanatın Merkezi 42 Maslak  – Karaköy Mono

Farklı beklentileri ortak noktada buluşturan, kaliteli ve keyifli alternatifler sunan bir yaşam ve sanat merkezi olan 42 Maslak, mottosu ‘Yaşam Burada Sanat’ ile sanatseverlerin vazgeçilmez duraklarından olmaya devam ediyor.

Sanat; “Artful Living” konseptinden ilham alan 42 Maslak’ta, günün her saatinde karşınıza çıkarak ruhunuzu beslemeye devam edecek.

Art!SPACE Gallery çatısı altındaki; Artopol Art Gallery, Yiğit Yazıcı 42 Maslak Atelier ve Luca Fine Art ile Türkiye ve uluslararası sanat piyasasında kabul görmüş seçkin sanat eserlerini, farklı tekniklerle yapılmış tabloları, edisyonlu sınırlı baskıları, heykelleri, dijital sanat eserlerini, özel sanat söyleşilerini ve atölyelerini sanatseverlerle buluşturan 42 Maslak, sanatın merkezi oluyor.

 Artopol Art Gallery

Yeni nesil Artopol Art Gallery, Türkiye ve uluslararası sanat piyasasında kabul görmüş seçkin sanat eserlerine, farklı tekniklerle yapılmış tablolara, edisyonlu sınırlı baskılara, heykellere ve dijital sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor. NFT eserleri de sanatseverlerle buluşturmaya başlayan galeri, Deniz Doğruyol, Hülya Sözer, Selman Uzun, Sayat Uşaklıgil, Nilay Özenbay, Asım İşler, Cömert Doğru gibi onlarca sanatçının yüzlerce seçkin eserlerini sunuyor.

Yiğit Yazıcı 42 Maslak Atelier

42 Maslak, ressam ve tasarımcı Yiğit Yazıcı atölyesine de ev sahipliği yapıyor. Yiğit Yazıcı bu atölyede kendi dünyasına ait, temelde üç bölüme ayrılmış sanat yaşamını bir araya getiriyor. Bu bölümlerin birincisi resim yapmak. Yiğit Yazıcı, 42 Maslak’ta resim yaparken dileyen sanatseverleri de izleyici olarak ağırlıyor.

Yiğit Yazıcı 42 Maslak Atelier, sanatseverlerin içeriye rahatça girebildikleri, zaman zaman workshoplarla farklı konularda bilgi alabildikleri, çocuklarla düzenli çalışmalar yapılan bir deneyim atölyesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu atölyenin kapısı yok, içeride hiç kimse yoksa bile gezebilirsiniz!

Kids in Modern Çocuk Atölyesi 

Yiğit Yazıcı 42 Maslak Atelier aynı zamanda Kids in Modern Çocuk Atölyesi ile de sanatı çocuklarla buluşturuyor. Her hafta farklı konularla çocukları ağırlayan atölye programı ve kayıt için; instagram.com/kidsinmodern

Luca FineArt

Luca Fine Art, mekanların sadece eşyalardan ibaret olmadığına, farklı disiplinlere ait sanatsal işlerle bezenmesi gerektiğine inanıyor. Farklı sanatçıların çalışmalarını dönem dönem öne çıkartıyor ve sergiliyor. Özgün eserlere yer veren galeri, resimden baskı çalışmalara ve fotoğrafa, yeni medya akımı sanatsal işlerin yer aldığı makul maliyetli kategori içinde kalmaya da özen gösteriyor.