Mamut Art Project Başladı! – Karaköy Mono

Mamut Art Project: İlham Veren Sanatçılar

Ulaşılabilir sanat alternatifi olarak yola çıkan ve her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen Mamut Art Project, farklı alanlarda uzman isimlerden oluşan ve her yıl değişen jüri üyeleri tarafından başvurular arasından seçilen sanatçılara, kendi idareleri ile yürütebilecekleri, disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkânı sağlıyor. Mamut’un temelini oluşturan samimiyet, sanatçı ve sanatseverle birlikte Mamut Art Project’in de ruhunu besleyen en önemli değer oldu.

İlk olarak 2013 yılında Antrepo No:3’te gerçekleşen Mamut Art Project 2014 yılından beri KüçükÇiftlikPark’ta düzenlenmeye devam ediyor. Bu yıl da KüçükÇiftlikPark’ta nefis, sanat dolu bir çadırla bizleri karşılayan Mamut, 25 Nisan akşamı keyifli bir açılışla ilk davetlilerini ağırladı. Sanatçıların ürettiği envai çeşit sanat eserlerini görebilmek ve deneyimleyebilmeniz için 4 gün var. 3D Printer kullanılarak yapılan heykeller, fotoğraflar, yerleştirmeler, resimler ve sokak sanatından alıntılar gibi birçok türden eser barındırmakta ve sanatçılar eserlerini 10 metre karelik alanda sergilemekte.


Bağımsız genç sanatçıları, koleksiyonerler ve galerilerle buluşturan Akkök Holding sponsorluğunda, Ayşe Erkmen, Ayşe Umur Evrim Altuğ, Haldun Dostoğlu ve Selen Ansen’in jüriliğini yaptığı Mamut’a her sene olduğu gibi yüzlerce başvuru yapılıyor ve aralarından sadece belli bir kısmının seçildiği sergiyi ziyaret etmek için dört gününüz var, ayrıca sanatçılara destek olmak ve sizin de sanat eserlerine sahip olmanız mümkün! Sanatçıların eserlerini satın almanız da mümkün.

Mamut Art Project’i 26-29 Nisan tarihlerinde, 11:00-20:00 saatleri arasında KüçükÇiftlikPark’ta ziyaret edebilirsiniz. Giriş ücreti 20TL ve öğrencilere giriş ücretsiz!

 

Mamut hakkında daha fazla bilgi almak için: http://www.mamutartproject.com
Fotoğraflar: Emir Uzun