BİR KARADENİZ ŞÖLENİ – Karaköy Mono

Maçka’da Buluşalım: Bir Karadeniz Şöleni

Şehrin eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park, 8 Eylül Cumartesi Günü başta sımsıcak Karadeniz insanı olmak üzere sevenlerini bu kez de Bir Karadeniz Şölenine davet ediyor.

8 Eylül Cumartesi günü “Maçka’da Buluşalım: Bir Karadeniz Şöleni”nde Karadeniz’in tüm sesleri birlikte İstanbul’da memleket hasreti çekenlerin özlemlerini gidermek ve Karadeniz FM’e destek için buluşacak.

Karadeniz’in en sevilen sanatçıları kemençeyle, tulumla, horonla sahnede bir ağlatıp bir oynatacak!

Son dönemin en popüler yöresel icracılarından, aynı zamanda kemençe üstadı olarak bilenen Selçuk Balcı, duygu yüklü şarkılarıyla İmera, Karadeniz müziğinin önemli genç temsilcilerinden Koliva, uzun yıllardır bozmadığı çizgisiyle ekol olarak gösterilen kadın temsilcilerimizden Hülya Polat, Karadeniz müziğinin yükselen değerleri Volkan ArslanMerve YavuzAli Baran ve akustik şarkılarıyla ünlenen Serkan Aydın& Buğrahan Denizoğlu ve Kemençeyle sergilediği Jazz performansı, Birçok ünlü ismin şarkılarında çaldığı kemençeyle sınırları zorlayan, Sihirli Parmaklar ya da hayranlarının hitabıyla “The King in the North” Ekin Uzunlar KüçükÇiftlik Park’a Karadeniz ezgilerini taşıyacaklar. 49 yıllık birikimleriyle Maçka yöresi halk oyununun ve Karadeniz kültürünün bugünlere ulaşılmasına öncülük eden Horon Evi ise özel bir gösteri ile tüm katılımcıları horona davet edecek.

08 Eylül Cumartesi günü URU desteğiyle gerçekleşecek “Maçka’da Buluşalım, Bir Karadeniz Şöleni” horonuyla, muhlamasıyla, keşanıyla uzun süre hatırlayacağınız bir gün için sizleri bekliyor!