Çiçeği Burnunda Bir Galeri Geliyor: Aria Art Gallery – Karaköy Mono

Aria Art Gallery, Floransa ve Londra’dan sonra İstanbul’da Açılıyor!

Aria Art Gallery, 21 Şubat’ta İstanbul’daki ilk sergisiyle sanatseverlerle buluşuyor…

21 Şubat- 8 Nisan

Contemporary İstanbul’da 6 yıldır önemli galeriler arasında yer alarak kolleksiyoner ve küratörlerin ilgisini çekmeyi başaran ve bu başarının etkisiyle üçüncü galerisini Türkiye’nin sanat başkenti İstanbul’da, Boğazkesen Caddesi’nde açmaya hazırlanan Aria Art Gallery kapılarını ilk kez İtalya, Floransa’da 2009 yılında sanat severlere açmıştı.

Floransa’da onlarca sergiye ev sahipliği yapan Aria Art Gallery ikinci sergi mekanını ise 2016 yılında sanatın en prestijli ve uluslararası ruha sahip şehri Londra’da, hem yıllardır bünyesinde bulunan ve hem de yeni keşfedilen sanatçıların eserlerinden oluşan özel bir seçkiyle açtı. Bu seçkide, Carrara mermeri ve bronz dökümhaneleri ile ünlü Toskana’daki küçük bir kasaba olan Pietrasanta’da yaşayan Polonyalı heykeltıraş Szymon Oltarzeski ve farklı türdeki yüzeyleri eğmek için silah veya tüfek kullanarak minimalist ve olağandışı eserler yaratan Angelo Brescianini de yer aldı.

Ses getiren bu başarıdan sonra 2017 yılında Floransa’da bulunan Aria Art Gallery bünyesinde, ressam Tarık Berber’in kişisel gösterisi gerçekleşti. Geçtiğimiz ocak ayında da halen analog fotoğraf çalışmalarıyla ve karanlık odada hazırladığı baskıları ile tanınan Andrea Guastavinoa Londra Sanat Fuarı’na özel bir proje hazırladı.

Aria Art Gallery, İstanbul’da açılan galerisiyle de birçok sanatçıya ev sahipliği yapmaya devam edecek. Bu sanatçılar arasında bakır oksidasyonu ile yapılan eserleriyle, İtalyan sanatçılar Pietro Lista ve Federico Gori; yaşayan eserlerinde değişikliğinin ve renklerin yeni tonlarının izlendiği Monika Boluda bulunuyor. Ayrıca sanat severler galeride Sossio ve Lorenzo Malfatti’nin soyut çalışmalarıyla da buluşabilecekler.

Aria Art Gallery, gerçekleştireceği sergiler, düzenleyeceği seminerler ve workshoplar ile sanata verdiği desteği Türkiye’de de devam ettirmenin heyecanını yaşıyor.