2023’de bizleri neler bekliyor… – Karaköy Mono

Merhaba,

2022 yılında yaşanan tüm yorucu ve neşe verici olayları ile uğurlamaya hazırlandığımız günlerde sizlerle 2023 yılının astrolojik olarak yorumlarını paylaşmak isterim. Yaşadığımız retrolar ve tutulmalar ile özellikle toplumsal ve ekonomik hayatımızda oldukça zorlanmalar yaşadık. Yeni bir yıla girerken de bunların sonlanmasını ve yeni umutların yeşermesini istiyoruz. Öncelikle önümüzdeki bir yıllık zaman diliminde yaşanacak önemli astrolojik olaylardan kısaca söz etmek ve sonrasında yükselen burçlara göre kısaca hangi konuların hayatlarımızda baskın olarak yaşanacağını belirtmek isterim.

2022 yılının son zamanlarını yaşarken aslında yeni yılı da etkileyecek önemli döngüler ile başlayalım.

Öncelikle Pluton Kova yolculuğuna başlıyor ve 2043 yılına kadar devam edecek. Kova ve Aslan burçları üzerinizdeki ağır yükler kalkacak, biraz daha rahat edeceğiniz zamanlar başlıyor. Satürn Balık geçişi ile Balık ve Başak burçlarını biraz daha fazla sorumluluk almaları gereken bir döngü gelmek üzere. Yükselen Oğlaklar, Akrepler ve Boğalar aşkı bulacaklar, belki de evlenecekler. Yükselen Koç ve Teraziler ise para kazanacakları şanslı döngülere girecekler.

Retro Oğlak Merkür ve retro İkizler Mars ile beraber yeni yıla giriş yapacağız. Balık burcundaki seyahatini tamamlayan Jüpiter tekrar Koç burcuna geçiş yaptı ve 22 Mayıs’a kadar seyrine devam edecek. Koç Burcu girişimleri sever ve Jüpiter de büyüteç etkisiyle yapacağınız girişimlerde sizleri destekleyecektir. Ancak, yönetici gezegeni Mars’ın retro seyrini 12 ocak’a kadar tamamlamasını beklemenizi de öneririm. 16 Mayıs 2023’te ise Boğa burcuna geçişi ile temsil ettiği ev konuları ile sizlerin hayatlarına biraz daha fırsatlar ve bolluk-bereket getirecektir.

En önemli transit döngülerin başında ise 2008 yılından beri Oğlak burcunda olan Pluton gezegeninin 23 Mart 2023 tarihinde Kova burcuna geçişi ve zamanın yöneticisi Satürn gezegeninin 07 Mart 2023’te Balık burcuna geçişleri yer alacaktır. Pluton derinden değişim ve dönüşümleri anlatır ve doğum haritanızda transit geçiş yaptığı ev konularında hayatınızı yıkar ve tekrar kurma fırsatları verir. Ancak, bu geçiş sırasında bu konularda takıntılar yapmamak da oldukça önemli olacaktır.  Pluton Kova geçişi etik olmanın önemini, teknolojinin ve uzay ile ilgili konuların gelişeceğini ve özellikle insan haklarının öneminin 2043 yılına kadar fazlasıyla gündemde olacağını vurguluyor. Satürn ise denk geldiği ev konularında önce bizleri zorlar, kısıtlar ve daha çok sorumluluk almamıza sebep olur. Bu sayede aslında biraz daha büyümemiz ve olgunlaşmamız gerektiğini vurgular. Karmanın lordu Satürn 2,5 yılda bir burç değiştirir ve Balık burcunda 25 Mayıs 2025 tarihine kadar kalarak bizleri haritanızın Balık tarafına yansıyayacaktır.

2023 yılının kadersel etkilerini göreceğimiz zamanlar ise tabi ki Güneş ve Ay tutulma zamanlarıdır.

20 Nisan Koç burcunda Güneş tutulması,

05 Mayıs Akrep burcunda Ay tutulması,

14 Ekim Terazi burcunda Güneş tutulması ve

28 Ekim Boğa burcunda Ay tutulması zamanlarında hayatlarımızda büyük kadersel değişim ve dönüşümler yaşayacağız. Bunların dışında ise 17 Temmuz’dan itibaren ay düğümleri Koç-Terazi aksına geçiş yapacak. Bu da tüm bu değişimler yükselen burcumuza göre bizleri hangi alanlarda etkileyecek, gelin onlara bakalım…KOÇ: Sevgili Koçlar, 2023 öncelikle ruhsal ve genelde içsel olarak değişim ve dönüşüm yaşayacağınız zamanlar olacak. Korkularınız ile nasıl başa çıkabileceğinizi öğreneceksiniz. Kısaca aslında akışta kalmanın önemini keşfedeceksiniz. Sosyal çevreniz, arkadaşlıklar ve dostluklar ön planda olacak. Bu alanlarda güçlenecek ama önce güçlü bir değişim dönüşüm yaşayacaksınız. Arkadaşlıklarınız konusunda ciddi dönüşümler yaşayabilirsiniz. İş ve kariyer konularında çok ciddi atılımlar yapabilirsiniz. Ancak bu atılımlar biraz zorlu olabilir, çünkü hayat amaçlarınızı sorguladığınız dönemler olacak. Fırsatlar geldiğinde net olmanız önemlidir.

BOĞA: Kendinizi keşfedeceğiniz bir yıl olacak. Zorluklarla mücadele etme konusunda destekleriniz olacak. Yılın şanslı burçlarından biri olacaksınız. Hayatınızla ilgili önemli değişimler olacak. Yeni bir ev, iş fırsatları veya evlilikler gündemde olacak. Büyük şanslar kapınızda ama mayıs ayını beklemek önemli. Fırsatlar karşınıza çıktığında sağlam adımlar atmak, kararlı olmak ve çok çalışmak önemli olacak. Sosyal çevrenizdeki kişiler ile ilgili kararlar alabilirsiniz. Çevrenizi şekillendirmek önemli olacak. Kendi içinize dönecek ve ikili ilişkiler konusunda kararlar alacaksınız. Yatırım yapabilir ve yeni işlere geçişler yapabilirsiniz. Çalışma hayatınız gündemde olacak ve yurt dışı atılımlarınız da gündeminizde olacak. Yaz döneminde sağlığınıza dikkat etmek önemli olacaktır.

İKİZLER: Sosyal çevrenizde değişimler ön planda olacak ve sosyal ortamlarda dikkat çekeceksiniz. Değişimlere açık olmanız gereken bir döneme giriyorsunuz. Yeni fikirler ve yeni insanlar gündeminizde olacak. Bu dönemde biraz da içinize dönmek gerekli olacaktır. Eşiniz varsa işlerinde olumlu değişimleri gözlemleyeceksiniz. Yurt dışı konularında güzel fırsatlar olabilir.  Ruhsal gelişimlere açık olmanız size katkı sağlayacaktır. Uzun bir süre kariyer ve iş fırsatları gündeminizde olacak ve hayatınızda bu konuda önemli adımlar atacak ve geri dönüşleri alacaksınız.  Aşk hayatınızda ve çocuklarınızla ilgili önemli kararlar alabileceğiniz bir sene olacak.

YENGEÇ: İş ve kariyer konularında fırsatları değerlendirmek için hedeflerinizi belirleyin. Terfi veya ortaklıklar gündemde olacaktır. 2023 yılında kariyer konularında ve sosyal çevrenizde çok konuşulacaksınız.

Eğitim, hukuksal konular, yurt dışı girişimler ve inançlarınız önümüzdeki iki yıl boyunca gündeminizde olacak. Hayallerinizin peşinden giderken daha net adımlar atmak sizlere güzellikleri de getirecektir. Yurt dışı girişimleriniz daha çok gündeminizde olabilir ama olası engellere de hazırlıklı olmak önemli. 2023 yılı itibariyle en büyük gündeminiz ise yaşamınızda gerçekleşecek köklü değişim olacaktır. Para kazanma kaynaklarınız değişebilir ve psikolojik olarak dönüşümler yaşayabilirsiniz. İş ve kariyer konularında büyük değişimler yaşabilirsiniz ancak fırsatlar arasında kalmak ve karar verememek de sizi zorlayabilir. Fırsatları değerlendirmek önemli olacaktır. Çocuklar ve aşk konuları gündemde olabilir ve sorunlar çözüme ulaşabilir. Yeni yılda sosyal çevreniz sizi hedefleriniz konusunda destekleyebilir ve büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz. Hayallerinizin gerçekleşmesi çok mümkün.

ASLAN: Önümüzdeki 2 yıl boyunca krediler, miraslar, ortaklaşa işlerden elde edilen gelirler ve ödemeler konuları gündeminizde olabilir. Gereksiz harcamalardan kaçınmanız önemli. Sağlığınıza dikkat etmenizi öneririm. Ruhsal anlamda değişim ve dönüşümler gündeminizde olacaktır. İlişkileriniz ve ortaklıklarınız ile ilgili sınavlarınız olacaktır. Bu alanları tekrar düzenlemeniz gerekebilir. Yürümeyen ortaklıklar ve ilişkilerin bitişleri söz konusu olabilir. Yurt dışı işler, inançlar, yayınlar,  ticari konularda  kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz ancak bu konularda net olmak önemli olacaktır. Ev ortamlarınız ve ailevi konular ayrıca  kariyerde büyük fırsatlar olacak. Ünlü olabilir ve terfiler alabilirsiniz.

BAŞAK: İkili ilişkiler ve ortaklıklar konularında sorumluluklar alarak farklı düzenlemeler yapmaya başlayabilirsiniz. İlişkilerde gerçekleri görebilir ve kararlar alabilirsiniz. Günlük yaşam akışlarınız değişebilir ve sağlığınız konusunda yapılması gerekenler önünüze gelebilir. İş ortamlarınız değişebilir veya beslenme düzeninizde değişiklik yapabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında krediler, borçlar ve miras konularında destekler alabilirsiniz. Komşular, kardeşler, dijital işler konularında girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz ancak biraz dikkatli olmanız önemlidir. Eğitimlere de başlayabilirsiniz. Sosyal çevreden gelecek destekler de size iyi gelecektir. Bu sene yurt dışı gezileriniz çok olacak. Hukuki konularınız varsa bunlar da çözüme ulaşacak. İnançlarınızı da sorgulayacağınız bir sene olacak.

TERAZİ: Sağlığınıza özen göstermeniz ve ruhsal olarak iyi olma halinize odaklanmak önemli olacaktır. Çalışma hayatınız çok yoğun olabilir ve rutinleriniz artabilir. Evlilik ve ikili ilişkiler konusunda çok olumlu destekler alacaksınız. Hobileriniz, flörtler ve çocuklarınız konusunda değişimler yaşamaya başlayacaksınız. Hayatınıza keyif katan detaylar konusunda farklı bakış açıları geliştirebilirsiniz. Evlilik ve ilişkiler konusunda şanslı dönemleriniz olacak. Ortak ilişkilere başlayabilirsiniz, ancak kararsızlık yaşamamaya dikkat etmek önemli. Maddi konularda yılın ikinci yarısında sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ancak, ortaklaşa işlerden güzel kazançlar elde edebilir ve finansal konularda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ruhsal konularda kendinizi geliştirmek isteyebilirsiniz.

AKREP: Aşk konusunda daha gerçekçi bakış açıları geliştirebilirsiniz. Evliliklerde ise çocuk sahibi olmak gündeme gelebilir. Riskli yatırım araçlarını kullanırken çok dikkatli olmak önemli olacaktır. Hobileriniz mesleğiniz olabilir. Uzunca bir süre evinizi, yuvanızı veya ülkenizi değiştirebilir ve farklı bir ülkeye gidebilirsiniz. Farklı bir kariyere de adım atmanız mümkün olacaktır. Günlük rutinleriniz ve iş ortamlarınızı gözden geçirmek isteyebilirsiniz. İş hayatınızda sürprizlere açık olmak önemli olacaktır. Sağlığınıza dikkat etmeli ve kendinizle ilgili hayatınızda değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Bu yıl evlilik ve iş ortaklıkları konularında büyük bereketleriniz olacak ve çok güzel destekler görebileceksiniz. Bol bol seyahat edebilirsiniz.

 YAY: Ev, yuva ve aile konularında sorumluluklar artacak. Ev sahibi olabilirsiniz. Sevgili Yaylar, hayatınızı oldukça derinden sorgulayacağınız ve sonunda da değişime karar verirseniz ciddi adımlar atacağınız iki yıllık bir döngüye giriyorsunuz. Daha çok içinize dönebilir ve köklerinizi sorgulamaya başlayabilirsiniz. Kelimelerinize güç katacağınız bir dönem başlıyor. Kardeşleriniz ve komşularınız ile ilişkilerinize dikkat etmek önemli. Satış, reklam ve sosyal medya kanallarında büyük değişimler olacak. Yılın ikinci yarısında aşk ve hobiler konularında kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Ama sonrasında net kararlar alacaksınız. Kendinizi daha çok ön plana çıkarabilme fırsatları yakalayabilirsiniz. Ruhsal olarak endişeli olabilir  ve hayatınızda bazı konuları kontrol edememekten dolayı sıkıntı yaşayabilirsiniz. İş ortamınızda güzel gelişmeler söz konusu olacak. Yurt dışı fırsatları olabilir, çalışma hayatında yeni gelişmeler gündeme gelebilir.

OĞLAK: Yakın çevreniz ve kardeşleriniz ile doğru iletişim geliştirme konusunda size yeni sorumluluklar getirebilir. Yeni eğitimlere başlayabilir ve farklı bir konuda uzmanlaşabilirsiniz. İletişim alanlarında kendinizi geliştirebilir ve dijital ortamlarda girişimlerde bulunabilirsiniz. Parasal kaynaklarınızda büyük değişimler, kariyerde sektör değişikliği olabilir. Finansal krizler yaşamamak için paranızı çok kontrollü değerlendirmenizi öneririm. Ev, yuva ve aile konularında fırsatlar karşınıza çıkabilir. Taşınma, ev almak gibi konularda güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ev ve iş arasında sıkışıp kalabilir ve bu konuda biraz yorulabilirsiniz. Sosyal çevrenizde yaşayabileceğiniz krizlere karşı dikkatli olmalısınız. Yılın ikinci yarısında ise aşk hayatınızda büyük fırsatlar yakalayabilir ve istiyorsanız çocuk sahibi olabilirsiniz. Yatırım konusunda bereketli bir döneme gireceksiniz. Hobileriniz ile ünlenebilirsiniz.

KOVA: Finansal konularda atacağınız adımlara dikkat etmeniz gereken bir sene olacak. Para kazanma konusunda sorumluluk alanınız değişebilir. Harcamalarda dikkatli olmak çok önemli olacaktır. Sevgili Kovalar, Pluton sizin burcunuza geçiyor. Size güç kazandıracak ve hayatınızda yeni bir düzen kurmanıza yardımcı olacak. Büyük ve köklü değişimler ile hayatınızda ve kendinizde fazlasıyla değişimler yapacaksınız. Krizler artık sizler için birer fırsata dönüşecek. Yakın çevreniz ve dijital ortamlarda güzel gelişmeler sizlerle olacak. Seyahatler artabilir. Yıl boyunca yapacağınız atılımlar ile kendinizden söz ettireceksiniz. Ev, toprak, arsa gibi yeni bir mülk sahibi olabilirsiniz. Kısacası, hayatınızda yeni bir döneme başlıyorsunuz.

BALIK: Hayatınızda ilişkiler konusunda düzenlemeler yapacağınız bir sene olacak. Ruhsal bir değişim ve yapılanma dönemi olacak. Hayatınızı derinden sorgulayacağınız ve hayatın biraz yavaşladığını hissedeceğiniz bir süreçte olacaksınız. Psikolojik olarak kendinizi değerlendireceğiniz bir döneme gireceksiniz. Travmalar ve korkularınız ile yüzleşebilirsiniz. Rüyalarınıza dikkat etmek önemli olabilir. Yılın ortalarında iş değişikliği veya işten elde edilen gelirlerde artış olabilir. Kariyer konusunda kararsızlıklar yaşanabilir. Yurt dışına gidiş veya iş fırsatları gündeminizde olabilir. Aşk konusunda hızlı değişimler gündemde olabilir. İletişim, kardeşler ve dijital konularda fırsatlar yakalayabilir, çok fazla geziye gidebilirsiniz. Dijital kaynaklardan para kazanma konusunda fırsatlarınız çokça olacak.

 

Muhteşem bir yıl diliyorum!

Sevgiyle kalın!