MÜZİK TUTKULARIYLA SEDEF SEBÜKTEKİN VE CAN OZAN – Karaköy Mono

Küçüklüğünden beri gitar çalan, 2015 yılında kendi şarkılarından oluşan bir albüm yayınlayan ve günümüzde ses tasarımcısı olarak çalışan Can Ozan ve yıllardır şarkı söyleyen ve bunu can-ı gönülden yapan Sedef Sebüktekin ile kısa bir röportaj gerçekleştirdik.

Ali Özkul

Yeni şarkınız ‘Sıradan Hayat’ nasıl ortaya çıktı? Hikayesi Nedir?

Can: İşlerin çok yoğun olduğu bir dönemde, “kurtarın beni, gitmek istiyorum” serzenişinden ortaya çıktı.

Sedef : Sözlerini Can yazdı, Can ile “bununla ne yapabiliriz?” diye düşünüyorduk. Eline gitarı alıp okudu ve bunun üstüne heyecanlanıp “BULDUK!” diye bağırdım. Daha sonra üstüne bir kuple daha yazdı ben okudum… Böyle ortaya çıktı. Galiba şu ana dek en melez şarkımız bu. Genelde ben yazıyorum o, altyapısını hazırlıyor ya da tam tersi şeklinde. Bu kadar çok iç içe olduğumuz bir şarkımız olmamıştı.

Nasıl bir araya geldiniz?

Can:Biz Yeditepe Üniversitesinde, Sinema kulübünde tanıştık.

Sedef: Sonrasında görüşmeye devam ettik çünkü eğlenceli ve komik bir tipti.

Ali Özkul

Hep single çıkartıyorsunuz. Yeni bir şarkınız var mı ? Ya da albüm geliyor mu?

Can: Albüm çok zaman ve para isteyen bir şey ki bunlar İstanbul’da zor. Eskişehir’e taşınırsak olabilir ama.

Sedef: Birkaç şarkıyı biriktirip albüm yapmaktan ziyade bir konsept içinde birkaç şarkı yapıp albüm çıkartabiliriz, onun için de vakite ihtiyacımız var. Henüz önümüzde böyle bir şey görünmüyor.

Neden Eskişehir?

Can: Konser için oradaydık ve konuştukça orasının daha uygun olduğunu öğrendik.

Bunların dışında hayatınız nasıl gidiyor?

Can: Hayat güzel kuşlar uçuyor bazen de kötü şeyler oluyor. Arkadaşlar çok güzel unsurlar. Zaten onlar yüzünden kalıyorum İstanbul’da. Bir de sunduğu olanaklar çok fazla, bunlar olmasaydı yaşanmazdııkçası.

Sedef: Networking, İstanbul’da çok önemli mesela. Konser verebileceğin daha çok mekan var, müzik konusunda en iyiler de burada. Ama hayat güzel…

Can: Biraz da sıradan..