Küba 2013-2016 – Karaköy Mono

KÜBA

Türk-Küba İş Konseyi’nin dört yıl boyunca çekilen günlük hayat manzaralarını bir araya getirdiği ‘Küba, 2013-2016 Fotoğraf Sergisi’ 29 Mart’ta açıldı. Global Karaköy’deki sergide Fotoğraf Gezginleri Grubu üyelerinin 97 karesi yer alıyor.
Küba, 2013-2016 Fotoğraf Sergisi, Fotoğraf Gezginleri Grubu üyelerinin çektiği 97 fotoğraftan oluşmakta. Global Holding ile birlikte çalıştıkları ve tüm gelirin Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği’ne bağışlanacak olması serginin ilgi çekici yanıyken fotoğraflar 2013-2016 yılları arasındaki Küba’ya sadece fotoğraflarla bir yolculuğa çıkmamızı sağlıyor.

Sergide Küba’nın renkli sokaklarını ve karakterini oldukça yoğun bir şekilde görmekteyiz. Küba’nın yaşamı, insanları ve sokaklarını derinden görebileceğimiz 97 fotoğrafın yer aldığı bu sergi 29 Mart tarihinde açıldı ve 29 Nisan’a kadar Global Karaköy ise Global Yatırım Holding bünyesindeki sergi mekânında ziyaretçilerini bekliyor.

Fotoğraf Gezginleri Grubu’nun kurucusu Niko Guido, dört yıl içinde düzenledikleri altı seyahat ile Küba’nın bu zaman zarfında oldukça değişim gösterdiğini belirtiyor.
Global Karaköy’ün bünyesinde yer aldığı Global Yatırım Holding’in Genel Sekreteri Gökhan Özer, “Küba’nın kalplerimizde ayrı bir yeri var. Küba’yı sayısız defa ziyaret ettik. Ülkemizde de Küba’ya ilgi her yıl giderek artıyor. Daha fazla insanın bu güzel ülkeye gitmesine aracılık edersek ne mutlu bize” dedi.

“Türkler’in gözünden Kübalıları anlatıyor”
“Küba’ya 2013-2016 yılları arasında gitmiş 97 vatandaşımızın fotoğrafı aslında Türklerin gözünden Kübalıları anlatıyor” diyen Özer, projenin dostluğun altını çizmek için harika bir yol olduğuna işaret etti. Global Yatırım Holding’in bağlı şirketi Global Ports Holding’in CEO’su Emre Sayın’ın da bir fotoğrafının sergilendiğini anlatan Özer, “İnsanların Küba’da en çok görmek isteyecekleri şeyin binalar, arabalar değil, insanlar. Türklerle Kübalılar bir araya geldiğinde her zaman bir yakınlık oluşuyor” dedi.

“Değişimi yansıtmaya dikkat ettik”
Serginin küratörlüğünü yapan Fotoğraf Gezginleri Grubu’nun kurucusu Niko Guido, “Dört yılda Küba’ya 6 fotoğraf seyahati düzenledik. Dört yıl, bir ülkedeki değişimi gözlemlemek için kısa bir süre gibi görünebilir ama Küba bu sürede inanılmaz bir değişim geçirdi. Sergilenen fotoğraflarda bu değişimi yansıtmaya özenle dikkat ettik” diye konuştu.