TANRIÇA ELBİSELERİ… – Karaköy Mono

AZZEDINE ALAÏA’NIN

“TANRIÇA ELBİSELERİ SERGİSİ”

BEYMEN ZORLU’DA…


Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden efsanevi moda tasarımcı Azzedine Alaïa’nın koleksiyonlarındaki zamansız parçalardan oluşan Tanrıça Elbiseleri (The Goddess Dresses) çok özel bir sergi için İstanbul’a geliyor.

Tanrıça Elbiseleri (The Goddess Dresses) sergisi, Çağdaş Sanat Platformu ile farklı sergilere ev sahipliği yapan Beymen Zorlu Center’da 11 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında moda ve sanat tutkunlarıyla buluşacak.

 

Azzedine Alaïa Derneği’nin katkılarıyla gerçekleştirilen sergide, kadın bedeninin zerafetini ön plana çıkaran zamansız tasarımlara imza atan ünlü modacının, mükemmeliyetçi tavrını, modaya olan tutkusunu ve 35 yıllık yaratım sürecini en iyi şekilde yansıtan 10 ikonik couture elbise yer alıyor.

 

Ünlü modacının tasarımları daha önce, 2013 yılında Palais Galliera Müzesi’nde ve Paris Modern Sanatlar Müzesi’nde, 2015 yılında ise Roma’daki Villa Borghese’de sergilendi. Mayıs 2017’de başlayan Azzedine Alaïa: The Couturier retrospektif sergisi ise Londra Design Museum’da ekim ayına kadar devam ediyor.