“SÜPER İYİ GÜNLER” – Karaköy Mono

‘Süper İyi Günler’ oyununa yoğun talep!

Seyircisi tarafından heyecanla beklenen ‘Süper İyi Günler’ oyunu sanat severlere 5 Ocak akşamı yepyeni bir tiyatro deneyiminin kapılarını açacak

Tiyatrokare, Mark Haddon’un çok satan romanı “Süper İyi Günler’’ oyununu seyircisiyle buluşturmak için gün sayıyor. Koreografi ve teknolojinin harmanlanarak üç boyutlu animasyonlar eşliğinde tamamı 80 metrekare LED ekranlardan oluşan özel dekorla oynanan ve Tohum OtizmVakfı işbirliği ile büyük bir farkındalık projesi olarak hayata geçirilen oyun ilk perdesini 5 Ocak’ta ArtıSahne’de açacak.

Başrollerini genç ve başarılı oyuncu Emir Özden ile Ayça Erturan, Korel Cezayirli, Didem İnselel ve usta oyuncu Celile Toyon’un paylaştığı bu çok özel oyunun yönetmen koltuğunda Nedim Saban oturuyor. Oyunun müzikleri de Son Feci Bisiklet’e ait.

Dünya edebiyatının en çok sevilen genç kahramanlarından birine dönüşen 16 yaşındaki otizmli Christopher Boone’un hikayesi üzerine kurgulanan oyun, izleyicileri Christopher’ın zengin dünyasına davet ediyor. Onun duygu ve düşünce dünyasında akıllara kazınacak bir yolculuk yaşayacak seyirciler Christopher’ın gerçeğin peşinde matematiksel zekasını kullanarak gizemli bir cinayeti çözmesine şahitlik edecek.

Oyun, bugüne kadar Londra West End ve New York Broadway baştaolmak üzere dünya çapında “The Curious Incident of the Dog in theNight-Time” adıyla 3 milyondan fazla seyirciyle buluştu. “Tony ve Oliver gibi prestijli ödüllerde başta “En İyi Oyun” olmak üzere nice ödüle layık görüldü.

Ford’un katkılarıyla, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yanında Beko, Michelin gibi markaların çözüm ortaklıklarıyla 5 Ocak günü ilk perdesini açacak oyunun yoğun ilgi gören ve doğrudan otizmli bireylerin eğitimine katkı sağlayacak Tohum Zone kategorisi biletlerine www.biletix.com adresinden ulaşılabiliyor. Oyunun 6, 22 ve 23 Ocak biletlerine de aynı şekilde ulaşılabiliyor.

Oyun künyesi:
Türkçeye Kazandıran ve  Yöneten: Nedim Saban

Dekor& Işık Tasarım: Kerem Çetinel
Animasyon Tasarım: Tufan Dağtekin

Kostüm Tasarım: Makbule Mercan

Koreografi: Orçun Okurgan

Soundtrack: Son Feci Bisiklet / Arda Kemirgent

İkinci Yönetmen: Halim Ercan

Sanat Koordinatörü: Bülent Seyran

Dramaturji: Ezgi Gülümser

Yönetmen Yardımcısı: Aysuda Dalğıç
Afiş Tasarım: İsmail Anıl Güzeliş

Oyun Fotoğrafları: Emre Mollaoğlu

Oyuncular: Emir Özden, Ayça Erturan, Korel Cezayirli, Didem İnselel, İbrahim Can Sayan,  Şebnem Şeviktürk, Onur Kırat, Uğur Can Arıkan, Cem Arslan,  Sevcan Aydın, Beste Koçak ve Celile Toyon.