“BİR YOLCULUK MASALI” – Karaköy Mono

TASARIM TOMTOM SOKAKTA

“Bir Yolculuk Masalı” 18-21 ekim tarihleri arasında İstanbul’un Yaratıcı Mahallesi Tomtom’da

Tasarım Tomtom Sokakta, 18-21 Ekim 2018 tarihleri arasında “Bir Yolculuk Masalı” temasıyla sanat, tasarım ve alışveriş dünyasını şehrin büyülü dokusunda bir kez daha buluşturacak.

Özgün tasarımcı ve sanat eserleri, birbirinden ilgi çekici konularla söyleşiler ve atölyeler, organizasyonun her köşesinde müzik ile dopdolu festival;  Tomtom Kırmızı, Tomtom Kaptan Sokak, İtalyan Lisesi ve Tomtom Gardens`da izleyenleri olağanüstü kurgulanmış bir masalın içine sürükleyecek. 

Beyoğlu Belediyesi himayesinde gerçekleşecek Tasarım Tomtom Sokakta için özel olarak düzenlenen Tomtom Kırmızı ve İtalyan Lisesi bahçesinde  tasarım dünyasının tüm alanlarından çok özel tasarımcılar bir araya gelecek. Birçok yeni ve özgün marka, tanınmış tasarımcılarla beraber ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacağı gibi  Türkiye’nin ve dünyanın önemli tasarım markalarına da ev sahipliği yapacak. Tomtom Kırmızı Avlu’da ise 4 gün boyunca binanın büyülü atmosferinde etkinlik ziyaretçilerine açık lounge ve cafe alanı ile dinlenme ve keyif ortamı sunulacak. İtalyan Lisesi’ndeki söyleşilerde; Hazal Kaya, Başak Pelister, Şah Yaycı, Deniz Başıbüyük gibi isimler yer alacak ve etkinliğe katılanlar atölye çalışmalarında meditasyon ve enerji dengeleme teknikleriyle  rahatlarken canlı müzik performanslarında keyifli anlar yaşayacaklar.

“Bir Yolculuk Masalı’na davet ediyoruz bu sene sizleri”

Tomtom Design Management İcra Kurulu Üyeleri Hakan Kodal, Bahar Korçan, Serra Arıkök ve Ayşegül Temel  tarafından hayata geçirilen ve 18-21 Ekim’ de beşincisi gerçekleştirilecek etkinliğe, birçok önemli marka özel projeleriyle renk katacak.  Bu yılki tema ile ilgili açıklama yapan Bahar Koçan “Bir Yolculuk Masalı’na davet ediyoruz bu sene sizleri. Boyu küçük; ama kalbi ve ruhu kocaman, 8 yaşındaki İncir’in kendini ve dünyayı keşfetme hikayesindeki adımları takip etmeye çağırıyoruz hepinizi. Her yolculuk gibi bu masal da bol sihirli, biraz fantastik, biraz gülümseten, bazen azıcık yürek sızlatan köşelerle, sürprizli odalarla dolu. Keşfetmesi, haritayı takip etmesi ve bilgece yol gösteren karakterlerle tanışması sizden, sizlere sihirli kapıları açmak ise bizden” dedi.

Satılan her biletin 2 TL si eğitim fonuna aktarılacak

5. kez düzenlenen Tasarım Tomtom Sokakta katılımcılara tasarımın yanı sıra sanat, müzik, lezzet ve alışveriş konularında renkli bir dünya sunuyor. Mahallenin mağazalarına, galerilerine, diğer tüm esnafına uzun soluklu fayda sağlayan etkinlik, her geçen yıl merkezine yaratıcılığı koymuş her sektörden kurum, kuruluş, vakıf, dernek, büyük perakende markaları, bankalar, ve otomotiv şirketlerinin katılımı ile canlanıyor. Her yaştan binlerce tasarım ve sanat severi buluşturan etkinlik, tasarımcılara verdiği ödüllerle değer katıyor, yeni iş kanalları oluşturuyor ve genç sanatçıları koleksiyonerler ile buluşturuyor. Her etkinlik sonunda elde edilen gelirin bir kısmı Tasarım Tomtom Sokakta Eğitim Fonu’na aktarılıyor. 18-21 Ekim tarihleri arasında yapılacak etkinlikte  satılan her biletin 2 TL si de eğitim fonuna aktarılacak.

Tasarım Bienali Paralel Programı

5. Tasarım Tomtom Sokakta, İstanbul Kültür Sanat Vakfı 4. İstanbul Tasarım Bienali’ne paralel olarak takip edilebilecek.

Geleneksel TMD Tasarım Ödülleri 

Bireysel tasarımcıların yanı sıra perakende sektörünün tasarıma önem veren markalarının da bir araya geleceği etkinlikte, Tescilli Markalar Derneği iş birliğiyle geleneksel olarak gerçekleştirilen ‘Tescilli Markalar Derneği Tasarım Ödülleri’ de sahiplerini bulacak. Ödüller üç kategoride verilecek; “En Özgün Logo”, ”Özgün Ürün” ve “Genç Marka” kategorisi. 

Tasarım Tomtom Sokakta etkinliğine; Tomtom Kırmızı, İtalyan Lisesi, Tomtom Gardens Avlusu, Tomton Kaptan Sokak, Boğazkesen Pop-Up Mağazalar ve bölgenin katılımcı mağazaları ev sahipliği yapacak. 

İstanbul’un son yıllarda yıldızı parlayan Tomtom mahallesinde gerçekleşen Tasarım Tomtom Sokakta etkinliği, uluslararası alanda tanınan bir tasarım etkinliği olmayı hedefliyor.

Festival biletlerine Biletix’ten ulaşılabilir. Üstelik 10 Ekim’e kadar günübirlik veya dört gün kombine biletleri ön alım avantajlı fiyatları ile. Tüm atölye-söyleşi, canlı müzik performansları ve sergiler giriş bileti kapsamındadır. Son dakikaya kadar program yapılamıyorsa kapıdan bilet almak da mümkün. 12 yaş altı ücretsizdir.

Biletix’ten Alacağınız 1 Günlük veya 4 Günlük Biletler Hangi Alanlarda Geçerlidir?

  • Tomtom Kırmızı; içindeki tasarım markalarına, sanat bölümü sergilere ve Tomtom Kırmızının büyülü avlusunda konser ve atölyelere katılabilir, avluda lezzetli atıştırmalıklar ile günün keyfini çıkarabilirsiniz.
  • Italyan Lisesi; bahçesindeki tasarım standlarına, söyleşi ve konser alanına girebilir, lounge alanında dinlenip, enerji toplayabilirsiniz.
  • Tomtom Kaptan Sokak ve üzerindeki yeme içme durakları, etkinliğe özel katılım göstermiş Pop-up mağazalar ve mahallenin tüm diğer katılımcı mağaza ve galerileri biletsiz gezilebilmektedir.
  • Biletix’ten alınan her bilet üzerinden 2 TL Tasarım Tomtom Sokakta Eğitim Fonuna ayrılmaktadır.