“ROBYN” – Karaköy Mono

Robyn yeni albüm lansmanını Red Bull Music gecesinde yaptı

İsveçli şarkıcı Robyn, yıllar sonra yeni albümü ‘Honey’ ile müzikseverlerle buluştu. Sanatçının yeni albüm konserini izleme şansını yakalamak için ‘Red Bull Gizli Konser’ adlı mobil oyunu oynayan 14 ülkeden 500 şanslı müziksever, detayları gizli tutulan Robyn konserine bilet kazandı. 27 Ekim akşamı Stockholm’de gerçekleşen konserde yeni albümü Honey’den şarkıları ilk kez canlı olarak seslendiren Robyn, geçtiğimiz mayıs ayında New York’ta düzenlenen Red Bull Music Festival’da Red Bull Music Academy (RBMA) çatısı altında bir konuşma yapmıştı.

‘Dancing on My Own’ ve ‘Call Your Girlfriend’ adlı çalışmaları ile ünü Avrupa sınırlarının dışına taşan İsveçli pop yıldızı Robyn, ülkesinin başkenti Stockholm’de gerçekleşen Red Bull Music gecesinde üç yılın ardından ilk kez seyirci karşısına çıktı. ‘Honey’ adlı yeni albümüyle de sekiz yılın ardından müzik piyasasına geri dönen Robyn, albümünden şarkıları ilk kez burada seslendirdi.

‘Red Bull Secret Gig’ adlı mobil oyun maratonunda üç hafta boyunca yarışan 14 ülkeden 500 kişi konseri izlemeye hak kazandı. Konserin gerçekleşeceği adres bilgisi davetlilere etkinlikten bir gün önce iletildi. Seyirciler, Stockholm’deki Artipelag Art Hall’a vapurlar aracılığıyla ulaştı. Konserde ‘Dancing On My Own’, ‘Call Your Girlfriend’ ve ‘With Every Heartbeat’ gibi sevilen şarkılarını da seslendiren Robyn, seyircilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Robyn’den önce sahnede Kindness, Metronomy, Klas Åhlund, Mr Tophat, Bella Boo, Taro, Pjotr, Sahar Sorati & Blå gibi isimler yer aldı. Robyn’in ardından gerçekleşen after party’de ise, sanatçının eski prodüktörü Little Louie Vega DJ kabinindeydi.

Geçtiğimiz mayıs ayında New York’ta düzenlenen Red Bull Music Festival’da Red Bull Music Academy (RBMA) çatısı altında bir konuşma yapan Robyn, 20 yıllık müzik kariyeriyle ilgili detayları ve merak edilenleri katılımcılarla paylaşmıştı. Robyn, 5 kez Grammy’ye aday gösterilmişti.