“ALGIERS” – Karaköy Mono

ATLANTALI GRUP ALGIERS VE ÖNCESİNDE JAKUZİ BABYLON’DA

Atlanta çıkışlı grup Algiers ve öncesinde bağımsız müzik sahnesinin sevilen gruplarından Jakuzi, 7 Şubat Perşembe akşamı Babylon’da sahne alacak.

Gospel, noise ve post-punk gibi birbirinden farklı tarzları özgün bir şekilde harmanlayan Algiers, 2015’te kendi isimlerini taşıyan çıkış albümünü yayınladı. Büyüdükleri şehir olan Atlanta’da ırkçı ve kurumsal şiddeti kolektif olarak birinci elden şahit olup gözlemlemek, ekibi beraber müzik yapmaya itti. Eklektik, pozitif ve soul beat’leri ve aktivist duruşlarıyla insanlara şarkılarıyla umut vermeyi amaçlayan Algiers’ın 2017’de yayınladığı “The Underside of Power” albümünün prodüktörlüğünü Portishead üyesi Adrian Utley üstlendi.

2015 yılında Kutay Soyocak ve Taner Yücel tarafından kurulan Jakuzi, “Koca Bir Saçmalık” ile bağımsız müzik sahnesine hızlı bir giriş yaptı. Synth-pop, darkwave ve new-wave ağırlıklı parçalarıyla dikkat çeken ekip; ilk albümleri “Fantezi Müzik”i kaset formatıyla, “Domuz Records” etiketiyle çıkardı. Albüm, Berlin merkezli plak şirketi “City Slang Records” etiketiyle ve dört yeni parçayla birlikte plak, cd ve dijital formatlarda tekrar yayımlandı. Avrupa’da Paris, Londra, Berlin, Amsterdam gibi pek çok şehirde konser veren Jakuzi; vokalde Kutay Soyocak, davulda Can Kalyoncu, bas gitarda Meriç Erseçgen, gitar ve synth’lerde Ahmetcan Gökçeer’den oluşuyor. Yaklaşmakta olan ikinci albümleri için çalışmalarına devam eden ekibin yeni albüm öncesindeki son konseri için Babylon’da.