“DANS ŞAMPİYONASI” – Karaköy Mono

Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası başlıyor. Dansçılar performanslarıyla nefes kesecek. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin sponsor olduğu “Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası” için geri sayım başladı. Sporcular, 9 ve 10 Şubat tarihlerinde Ataşehir Silence Hotel ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek şampiyonada 4 ayrı kategori ve 10 farklı dans türünde yarışacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin sponsorluğunda gerçekleşen ve Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun yıl içindeki en prestijli yarışması olan “Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası” başlıyor. Her yaştan lisanslı sporcuların katılacağı şampiyona, 9 ve 10 Şubat tarihlerinde Ataşehir Silence Hotel ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

4 kategori 10 farklı dans

Dansçılar Minikler, Gençler, Yıldızlar ve Yetişkinler olmak üzere dört kategoride ter dökecek. Samba, Cha Cha, Rumba, Jive, Paso Doble’dan oluşan Latin danslarının yanı sıra Vals, Tango, Viennese Vals, Foxtrot, Quickstep olmak üzere toplam 10 farklı kategoride dereceye giren sporcular, Türkiye’yi Avrupa Şampiyonası’nda temsil etme şansı yakalayacak. İki gün süren yarışmayı birincilikle tamamlayan dansçılar ise BİLGİ Dans Kupası’nın sahibi olacak.

Program:

9 Şubat Cumartesi

12.00 – Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası Elemeleri

20.00 – Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası Gala ve Final Turları

10 Şubat Pazar

11.00 – Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası Klasman Yarışmaları

17.00 – Final