“YEŞİM USTAOĞLU…” – Karaköy Mono

Yeşim Ustaoğlu söyleşisi İstanbul Modern Sinema’da

İstanbul Modern Sinema, farklı kuşaklardan yönetmenleri ağırladığı “Yönetmenlerle Buluşma” programının altıncısında Yeşim Ustaoğlu’nu ağırlıyor. Sinemaseverler, 28 Şubat Perşembe günü düzenlenen Yeşim Ustaoğlu söyleşisinde yönetmenle bir araya geliyor

İstanbul Modern Sinema’da Türkiye’nin güncel sinema kültüründe sanatsal kimliği ve özgün yaklaşımlarıyla öne çıkan yönetmenlerin konuk olduğu buluşma serisi SİYAD işbirliği ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla devam ediyor.

Serinin altıncı konuğu, 1990’lar Türkiyesi’nin erkek egemen sinema ikliminde karakterleri, hikâyeleri ve görsel diliyle hem yeni bir bakış açısı getiren hem de ardından gelen kadın yönetmenlere ışık tutan Yeşim Ustaoğlu oldu.

14 – 28 Şubat tarihleri arasında yönetmenin tüm filmlerinin gösterildiği program kapsamında, Yeşim Ustaoğlu’nun sineması ve yönetmenliği üzerine bir söyleşi de düzenleniyor. Sinema yazarı Müge Turan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşi 28 Şubat Perşembe saat 19.15’te İstanbul Modern’de gerçekleşecek.