“Ethnique Punch “ – Karaköy Mono

Ethnique Punch “Kanpai” adlı yeni albümünü Epic Istanbul etiketiyle yayımlıyor!

Yaptığı çalışmalar ve sıra dışı tarzıyla dünya genelinde geniş bir dinleyici kitlesine sesini duyuran Ethnique Punch, yeni albümü “Kanpai”da Japon prodüktör DJ Scotch Egg ile bir araya geldi. Epic Istanbul etiketiyle yayımlanan albüm etnik melodiler ve etkileyici sözleriyle hayranlarının beğenisine sunuldu.

Eserlerinde doğu kültürünü ve ezgilerini, hip-hop üzerinden kendine has tarzıyla harmanlayarak dikkatleri üzerine çeken Ethnique Punch, yedi şarkıdan oluşan albümüyle müzikseverlerle buluşuyor. Albüm boyunca etnik melodiler ve hip-hop soundlarını eski Türkçe kelimeler ile besleyerek toplumsal kaygıları dile getiren Ethnique Punch, önceki teklisi “Satirik”te de birlikte çalıştığı Orçun Atilla ile yeni albümde yer alan “Ostraka” şarkısında tekrar bir araya geliyor.

Bugüne kadar beşi rap içerikli, üçü enstrümantal olan 8 albüme imza atan Ethnique Punch, farklı coğrafyalardan müzisyenlerle gerçekleştirdiği çalışmalarla da adından söz ettirdi. Filistin, Finlandiya ve Japonya gibi farklı kültürlerdeki sanatçılarla belirli projelerde bir araya gelen Al’Eksan, Almanya, Slovenya, Polonya ve Avusturya gibi Avrupa ülkelerinde de konserler verdi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Sinema – Televizyon Bölümü’nü bitirdikten sonra yüksek lisans eğitimine University of the Arts Bremen’de Dijital Medya alanında devam etti.