“Gerçeğin İmgeleri” – Karaköy Mono

Gandi’nin yaşamından ve hayata bakışından kesitlerle “Gerçeğin İmgeleri”

Boğaziçi’ndeki Hindistan – India by the Bosphorus Festivali, Gandi’nin 150. yaş günü kutlamaları kapsamında Türkiye’ye gelecek olan ünlü kuklacı Dadi Pudumjee’nin Ishara Kukla Tiyatrosu ile devam ediyor. “Gerçeğin İmgeleri-Images of Truth” 21 Nisan’da Ataşehir Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde ve 22 Nisan’da ise Sarıyer Belediyesi Salonu’nda sergilenecek.

İnsanlığın en ikonik figürlerinden Mahatma Gandi’nin yaşamını ve şiddet-dışı direniş (Satyagraha) mesajlarını sözsüz bir performans ile izleyicilere betimleyen “Gerçeğin İmgeleri”kukla gösterisi dünyanın dört bir yanından farklı müziklerle büyüleyici bir koreografi sunuyor. On iki fraklı senaryo üzerinde Hindistan tarihi ve günümüzü bir araya getiren sanatçılar, hareketli ve güçlü görüntüler yaratarak izleyicilerin Gandi’nin mesajlarını keşfetmelerine olanak sağlıyor.

Hindistan Büyükelçiliği, Hindistan’ın öncü sanat ve eğlence şirketlerinden Teamwork Arts, T.C. Dışişleri Bakanlığı ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde, iki ülke arasındaki yakın işbirliğinden güç alan Boğaziçi’ndeki Hindistan – India by the Bosphorus Festivali, Gülermak ana sponsorluğu ve Indorama Ventures, Çelebi, Polyplex TAFE Yüksel Proje ile Reliance ortak sponsorluğunda düzenleniyor.

Etkinlikler herkese açık ve ücretsizdir.