“UNIQ Açıkhava Film Festivali ile şehre yaz geldi!” – Karaköy Mono

Miles and Smiles QNB Finansbank’ın sponsor olduğu, UNIQ İstanbul ve Başka Sinema işbirliği ile bu yıl 5. si düzenlenen Açıkhava Film Festivali 12 Haziran – 15 Eylül arası sinemaseverleri benzersiz filmlerle büyüleyecek.

 Doğayla iç içe ortamıyla şehre nefes aldıran UNIQ İstanbul, gelenekselleşen Açıkhava Film Festivali’ni 12 Haziran akşamı Freddie Mercury’nin hayatını konu alan ve 4 dalda Oscar ödüllü Bohemian Rhapsody filmiyle görkemli bir şekilde başlatıyor.

Her geçen yıl daha büyük beğeni kazanan festival ile binlerce sinema tutkununu ağırlayan UNIQ İstanbul, Başka Sinema iş birliğiyle bu yıl da sanatseverlere 50’si uzun metraj, 10’u kısa metraj olmakta üzere, 60 yapım ile dopdolu bir program sunuyor.

Dünyaca ünlü yerli ve yabancı ödüllü filmlerle zenginleştirilmiş programda Sundance, Berlin, Venedik ve Cannes gibi dünyanın önde gelen film festivallerinde gösterilmiş; Ralph Fiennes, Lukas Dhont, Nadin Labaki, Yorgos Lantimos ve Paweł Pawlikowski gibi usta yönetmenlerin eserleri öne çıkıyor.

UNIQ İstanbul Genel Müdürü Sonay Yücel: ‘Başka Sinema işbirliği ile unutulmayacak bir film seçkisi hazırladık. UNIQ İstanbul olarak sinemaseverleri açıkhavada yerli ve yabancı ödüllü filmlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.’ dedi. Başka Sinema Direktörü Azize Tan ise: ‘Uzun süren çalışmalar ardından bu özel seçkiyi hazırladık ve geçtiğimiz sinema sezonunun en iyi filmlerini bir araya getirmeye çalıştık. İzleyicilerimiz dünya sinemasına yön veren yönetmenlerin filmlerini açıkhavada izleme şansına kavuşacak.’ dedi.

Birbirinden özel sinema seçkileriyle ve etkinlikleriyle hazırlanmış bu programla sinemanın kalbi UNIQ Açıkhava’da atacak.

Miles and Smiles QNB Finansbank’ın sponsorluğu ile yaz boyu devam edecek ve sanatseverlere büyülü geceler yaşatacak UNIQ Açıkhava Film Festivali’nde festivale ilk kez sponsor olan QNB Finansbank’ın da izleyicilere çeşitli sürprizleri olacak. Biletlere www.biletix.com adresinden, festival programıyla ilgili tüm detaylara da www.uniqistanbul.com adresinden ulaşılabiliyor.

Haziran ayında seyirciyle buluşacak filmlerin listesi:

12 Haziran Bohemian Rhapsody

13 Haziran The Favourite

16 Haziran Mirai

18 Haziran Burning

19 Haziran Sibel

20 Haziran Border

25 Haziran Girl

26 Haziran Everybody Knows

27 Haziran US

28 Haziran White Crow