“UNIQ Hall’de TİYATRO” – Karaköy Mono

Tiyatronun heyecanı yeni sezonda yine UNIQ Hall’de!


İstanbul’un en önemli kültür sanat adreslerinden biri olan ve geride bıraktığı 3 sezonda sanatla buluşmak isteyen ziyaretçilerini ağırlayan UNIQ Hall, yeni sezonu için zengin tiyatro seçkisi ile birbirinden iddialı ve çağdaş yapımları Ekim ayında izleyici ile buluşturuyor.

Tiyatro severler tarafından heyecanla beklenen yeni sezonun, en yeni oyunları ‘Aşk Geçmişim’, ‘Evlat’, izleyicisiyle buluşmak için gün sayıyor.  Geçen yıl kapalı gişe oynayan farklı hikayelerle izleyicilere dokunan; ‘Kürk Mantolu Madonna’, ‘Don Kişot’um Ben’,  ‘Bir Baba Hamlet’ ‘Hep Sonradan’, ‘Kızlar ve Oğlanlar’ ve “Lâl Hayal” oyunları da yeniden seyircisinin karşısına çıkmayı bekliyor.

 UNIQ Hall’de bu sezon da çağdaş oyunlar ve başarılı tiyatrocular ile perdelerini açıyor ! 

Pangea ve Tatlı Ekşi Tiyatro‘nun ilk prodüksiyonu olan, başrollerini Rıza Kocaoğlu, Şebnem Bozoklu ve Melisa Doğu’nun paylaştığı ve yönetmen koltuğunda Tuğrul Tülek’in oturduğu anti-romantik komedi ‘Aşk Geçmişim’ oyunu 15 Ekim’deki prömiyerinin ardından 24 ve 31 Ekim tarihlerinde de seyircisiyle buluşuyor.

Cansel Elçin, Reha Özcan, Suna Yıldızoğlu, Dilşad Çelebi gibi isimlerin başrollerde yer aldığı ‘Çıplak Vatandaşlar’ 26 Ekim’de prömiyerini UNIQ Hall’de gerçekleştiriyor. Dekor ve prodüksiyon detaylarıyla ön plana çıkan ‘Çıplak Vatandaşlar’ prömiyerinin ardından 30 Ekim ve 6 Kasım tarihlerinde yeniden izleyicisiyle buluşuyor.

Sezonun diğer heyecan verici oyununu ise yönetmenliğini İbrahim Çiçek’in yaptığı, başrollerini Onur Saylak ve Şükran Ovalı’nın paylaştığı, Florian Zeller’in ödüllü oyunu olan ‘Evlat’, 9 ve 19 Ekim tarihlerinde perdelerini açıyor. Oyunun kadrosunda, Cem Yiğit Üzümoğlu, Sezin Akbaşoğulları, Esra Bağışgil ve Burakcan Doğan gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Geçen sezonun kapalı gişe oyunları gösterimlere devam ediyor!

Başarılı oyuncu Bergüzar Korel’in tek kişilik oyunu ‘Kızlar ve Oğlanlar’ 11 ve 25 Ekim’de UNIQ Hall’de sahneleniyor. Dennis Kelly’nin kaleme aldığı, Hira Tekindor’un çevirisine imza attığı ve İbrahim Çiçek’in yönettiği oyun, samimi yaklaşımı, duygusal duruşu ile izleyicileri çok etkilemişti.

Songül Öden’in yedi ayrı karakteri canlandırarak hafızalara kazındığı ve UNIQ Hall’de prömiyerini yaptığı tek kişilik oyunu “Lâl Hayal” ise 1 Ekim tarihinde sezon açılış oyunu olarak yeniden perdeleniyor.  Oyunun yönetmen koltuğunda Aysel Yıldırım ve Ezel Akay oturuyor.

Shakespeare’in başyapıtı “Hamlet”, Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun yüksek enerjili performansları ve alışılmadık yorumlarıyla bu sezonda da izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. İki sezon boyunca kapalı gişe oynayan bol ödüllü ‘Bir Baba Hamlet’ 20 Ekim’de seyircisinin karşısına çıkıyor.

Miguel de Cervantes’in ölümsüz eseri Don Kişot’tan uyarlanan ‘Don Kişot’um Ben’ oyununda 14 yıl aradan sonra sahnelere dönen Ozan Güven ve başarılı oyuncu Günay Karacaoğlu yer alıyor. 10 ve 27 Ekim tarihlerinde yeniden sahnelenecek oyun meraklılarını bekliyor.

Müzikal şölen devam ediyor

Sanatçı Ahmet Kaya’nın hem eserlerinin hem de yaşamından kesitlerin yer aldığı, Kardeş Türküler’in kendi düzenlemeleriyle hazırladığı 15 Ahmet Kaya şarkısının canlı olarak seslendirildiği müzikli tiyatro oyunu ‘Hep Sonradan’ 28 Ekim’de, sanatçının doğum gününe ithafen yeniden sahne alıyor.

Ekim ayında UNIQ Hall’de sahnelenecek olan oyunların biletlerine www.biletix.com adresinden, oyunlar ile ilgili güncel haberlere ise Uniqentertains sosyal medya hesaplarından ulaşılabiliyor.