2018 Avrupa Müzik Festivalleri! – Karaköy Mono

Mad Cool Festival / İspanya

12-14 Temmuz tarihleri arasında Madrid’te gerçekleşecek olan festival, geçen sene olduğu gibi bu sene de başarılı müzisyenleri bir araya getiriyor! Massive Attack, Pearl Jam, Depeche Mode’un oluşturduğu line-up’ın yanı sıra Tame Impala, Justice, Fleet Foxes gibi büyük hayran kitlelerine sahip, alternatif müzisyenlere de yer veren festival, büyük heyecan uyandırıyor!

 

 

photo: [ Sandor Csudai ] . www.facebook.com/csudaisandor

Sziget Festival / Macaristan 

İlk defa 1993 yılında Budapeşte’nin Óbuda Adası’nda gerçekleştirilen Sziget Festivali ‘Avrupa’nın En İyi, En Büyük Festivali’, ‘En iyi Line-Up Festivali’ ve ‘Sanatçıların Favori Festivali’ ödüllerini elinde tutuyor. Festival geçtiğimiz sene 9 Ağustos-15 Ağustos tarihlerinde The Chainsmokers, Kasabian, Macklemore&Ryan Lewis, Major Lazer, Pink gibi dünyaca ünlü isimlerle, yüzlerce sanatsal aktiviteyle ve 500.000 üzerinde katılımcısıyla birlikte 25. yılını kutlamıştı. 2018 programını henüz açıklamamış olsa da, hayal kırıklığına uğratmayacağına eminiz!

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rock Am Ring / Almanya

1985’ten beri Rock müziğin kült festivallerinden biri olan Rock Am Ring, 2018’de de Marilyn Manson, Foo Fighters, Gorillaz, Muse ve Bullet For My Valentine gibi isimlerle çizgisini sürdürüyor! 1-3 Haziran arasında gerçekleşecek olan festivale yeni isimler eklenmeye de devam ediyor!

Bestival / İngiltere

2009’dan itibaren gittikçe büyüyen kitleye sahip olan Bestival’de geçen sene The xx, A Tribe Called Quest, Pet Shop Boys gibi isimler yer almıştı. Bu sene 2-5 Ağustos tarihleri arasında Dorset’te gerçekleştirilecek olan festivalin programını heyecanla bekliyoruz!

Primavera Sound / İspanya

2017’de ağırladığı isimlerle gitmek isteyip de gidemeyenleri derinden yaralayan Primavera Sound, 30 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek 2018 programını henüz açıklamadı. Geçen sene Arcade Fire, Aphex Twin, Bon Iver, Frank Ocean gibi isimlerin line-up olduğu bu festival için sabırsızlanıyoruz!