SIRA DIŞI ŞUBAT KONSERLERİYLE BORUSAN MÜZİK EVİ – Karaköy Mono

Şubat ayında sıra dışı konserleriyle Borusan Müzik Evi sizleri bekliyor!

 

THIGHPAULSANDRA & BATUR SÖNMEZ
2 ŞUBAT 2018 CUM 20.30 BORUSAN MÜZİK EVİ
20.30 Kapı Açılışı
21.00 Konser
Benzersiz ve sıra dışı bir müzik deneyimine ne dersiniz? Thighpaulsandra, efsanevi İngiliz endüstriyel müzik grubu Coil’in en önemli albümlerinde imzası olan synthesizer sihirbazıdır. Spiritualized ve Queen Elizabeth gibi birçok avangard, endüstriyel ve elektronik grupla da çalışmalar  gerçekleştiren öncü müzisyen, ülkemizdeki ilk konserini, Türkiye noise müziğinin temsilcisi Batur Sönmez’in katılımıyla, Borusan Müzik Evi’nde verecek. Konserde, önce Batur Sönmez yarattığı endüstriyel tınılarla beyninizi uyaracak, sonrasında ise, Thighpaulsandra ruhlarınızı yolculuğa çıkaracak. Program, müzisyenlerin solo gösterilerle başlayıp, Thighpaulsandra ve Batur Sönmez’in özel ortak performanslarıyla son bulacak.

***
ADHD, 6 / TOUR 2018
3 ŞUBAT 2018 CMT 20.30 BORUSAN MÜZİK EVİ
20.30 Kapı Açılışı
21.00 Konser
Dört üyesiyle “uçların ülkesi” İzlanda’dan gelen topluluk ADHD, yeni albümleri 6’nın turnesi
kapsamında baharın ilk günlerinde İstanbul’da olacak. İzlanda doğal yapısıyla olduğu kadar,
müzisyenleriyle de sıradışı! Bunun iyi bir ispatı olan topluluğun sloganı “biz aileyiz!”: Klavyede Davíð Þór Jónsson, gitar ve basta Ómar Guðjónsson, saksofonda Óskar Guðjónsson ve davulda Magnús Trygvason Eliassen’den oluşan üyeler, aynı zamanda çocukluk arkadaşı. Bunun yarattığı güven ve kendinden eminlik, kendi içlerinde pek çok farklılık taşısalar da müziklerine de yansıyor. ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder), Türkçe açılımıyla “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu” (DEHB), topluluğun müziğinin hipnotik etkisi karşısında biraz karışık gelse de, ADHD’nin yarattığı müzikteki doğaçlama ve kendiliğindenlik dinleyicileri kuşatacak.

***
SA.NE.NA
10. YIL KONSERİ
15 ŞUBAT 2018 PER 20.30 BORUSAN MÜZİK EVİ
20.30 Kapı Açılışı
21.00 Konser
İstanbul’un önde gelen çağdaş müzik mekânlarındaki performansları ilgiyle izlenen perküsyon
topluluğu sa.ne.na 10. yılını Borusan Müzik Evi’nde kutluyor. Amy Salsgiver Dorsay, Kerem Öktem ve Seçil Kuran’dan oluşan sa.ne.ne’ya bu konserde Özgü Bulut ve Onur Başkurt eşlik edecek. Bu 10 yılda kendi bestelerinin yanı sıra pek çok yerli bestecinin yapıtlarının ilk seslendirilişlerini gerçekleştiren, aynı zamanda Steve Reich, Iannis Xenakis, John Cage, Louis Andriessen gibi çağdaş bestecilerin yapıtlarını da dinleyicileriyle buluşturan sa.ne.na’nın performansındaki müzik anlayışı gelişti, derinleşti ve yarattıkları seslerden elektroniğe, klasik enstrümanlardan geniş tekniklere uzanarak olgunlaştı. Bu konser gecesinde sa.ne.na yine dinleyicisine merak uyandıracak; samimiyetiyle kalplerinizi ısıtacak ve yeniye olan inancımızı pekiştirecek.

***
AUDITIVE CONNECTION – NEWS!
24 ŞUBAT 2018 CMT 20.30 BORUSAN MÜZİK EVİ
20.30 Kapı Açılışı
21.00 Konser
2009’dan bu yana müzikal serüvenini sürdüren, Strasbourg’lu topluluk Auditive Connection
İstanbul’da dinleyicisiyle buluşuyor. Topluluk, özgür müziğin rock enerjili New York avangard
sahnesiyle kesiştiği alandan aldığı ilhamla, müziğindeki bestelenmiş yapıtlardan doğaçlamaya uzanan açık vizyonuyla dinleyicilerini orijinal bir keşfe davet ediyor. Borusan Müzik Evi’ndeki bu konserde topluluk, News! adlı performansın prömiyerini gerçekleştirecek. İçinde bulunduğumuz dönemin aşırı hızda ilerleyen veri akışının, transhümanizmle ölümsüzleşme çabası içinde olan insanın ve yeniliklerinin yaratabileceği kaosu kendisine konu edinen Auditive Connection, çeşitli grafikler, işaretler, güncel haberler ve müzik oyunlarıyla geliştirdiği yapılandırılmış doğaçlamaları seslendirecek.