“MÜZİK ŞEHRİ SARIYOR…” – Karaköy Mono

Müzik, Audioban ile Şehri Sarıyor

Sanatçıları ve müzik sahnesinin farklı alanlarında çalışan isimleri, çeşitli mekanlarda kurguladığı etkinliklerle dinleyiciyle ve birbirleriyle buluşturan yepyeni müzik platformu Audioban, Ocak ayında da müziğin etkili isimlerini ağırlıyor.

Dinleyicisini DJ performansları, konserler, söyleşiler ve workshoplarla bir araya getiren Audioban etkinlik çeşitliliği ile İstanbul’un farklı mekanlarında yer almaya devam ediyor.

Türkiye’den yeni sesleri dinleyiciyle buluşturmayı ve sosyal yaşamın her alanını farklı deneyimlerle canlandırmayı amaçlayan bir müzik inisiyatifi olarak hayata geçen Audioban, Ocak ayında pek çok mekanda kurguladığı etkinliklerle müzik üretimini desteklemeye ve müziğin dinleyiciye iletilmesine aracı olmaya devam ediyor.

Birbirinden Farklı Tema ve Sanatçılar İle…

Ocak ayında Audioban’in müzikseverler ile buluşturacağı etkinlikler arasında, Audioban ekibinin her ay sevdikleri şarkıları çaldıkları Audiobeats yer alacak. Doğu enstrümanlarını batılı elektroniklerle bir araya getiren Nusaibinisealışılmadık sesler ve deneyselliğe açık performansıyla birlikte elektronik müzik severler ile Mecra Kadıköy’de buluşturacak. Gecenin after partysinde ise DJ kabini Moğuz ve Şevval Kılıç’a emanet olacak.

Edebiyat eksenli yeni etkinlik serisi Kış Hikayeleri’nin ilki, korku kültürü temalı “Gerisi Hikaye” Podcast’inin yapımcılarından, yazar Demokan Atasoy ile Karga’da düzenlenecek.

Audioban İlk Kez İzmir’de

Ocak ayının bir etkinliği de Audioban’in İzmir’de gerçekleştireceği ilk etkinlik olan, Shangri Laadıyla sürdürdüğü DJ performanslarında dinleyenlere yüksek tempolu ritimleri ile dans etmek dışında bir seçenek bırakmayan Işıl Kılkış’ın performansı olacak.

Önümüzdeki hafta Audioban tarafından düzenlenecek etkinlik takvimi şöyle:

23 Ocak Çarşamba

Audiobeats

Lokasyon: Stereogun

Saat: 21.30

25 Ocak Cuma

Konser: Nusaibin

Lokasyon: Mecra Kadıköy

26 Ocak Cumartesi

Audioban Sunar: Shangri La

Lokasyon: Soweto İzmir

Saat: 21.30

30 Ocak Çarşamba

Kış Hikayeleri I: Demokan Atasoy

Lokasyon: Karga

Saat: 20.00