HEMINGTON “INDELIBLE TRACES” – Karaköy Mono

HEMINGTON “INDELIBLE TRACES” İLE İSKANDİNAV KÜLTÜRÜNÜN İZLERİNİ KOLEKSİYONUNA TAŞIYOR

2019/20 SONBAHAR KIŞ

Hemington, “2019-20 Sonbahar Kış Indelible Traces” koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 21 Mart Perşembe günüZorlu PSM’de gerçekleştireceği defile ile sunuyor.

Hemington, 2019-20 Sonbahar Kış Indelible Traces” koleksiyonunda İskandinav coğrafyasının kültür ve etnik zanaatlarından ilham alıyor. Bölgenin köklü mirasını desenlerinde işleyen Hemington, yalın çizgiler, zarif detaylar, doğal kumaşlar ve ustalıkla işlenen tasarımlarıyla sonbahar kış sezonunda erkeklere iddialı bir koleksiyon sunuyor.

Desenler, renkli jakarlar, örgü işlemeler, tartan kumaşlar ve çizgili-boyutlu detaylar koleksiyonun ana hatlarını oluşturuyor. İskandinav kültürünün ve tarihinin güzelliğinden esinlenilen koleksiyonda lüks materyaller ve modern dokular canlı renklerle harmanlanıyor.

Dünyanın özel bölgelerinden seçip getirdiği extra fine merino yünü, Himalaya kaşmiri, Güney Amerikan Alpaka yünü, ipek ve Giza pamuk iplikler kullanan Hemington, bu yeni kış sezonunda da erkeklere güçlü bir stil vadediyor.

Kruvaze ceketler, özel detaylara sahip kadife pantolonlar, superfine kumaştan üretilen zarif non-iron business gömlekler, loungewear ürünler, flanel spor gömlekler ve süet detaylarla zenginleştirilen trikolar koleksiyonunun öne çıkan parçaları arasında yer alıyor. Smart casual stile farklı bir yorum getiren triko ceketler, hafif ve fit kalıplarının yanı sıra birçok kombin alternatifleriyle koleksiyonun anahtar parçası olarak yerini alıyor .

Mavi, yanık sarı, lacivertin en güzel tonları, koyu kırmızı, kahverengi, siyah ve krem tonlarıyla harmanlanan koleksiyon, 2019-20 Sonahar Kış sezonunda renklerle barışık erkeklere rahat ve iddialı kombinler sunacak.