“VODAFONE FREEZONE SON SES ONLINE MÜZİK YARIŞMASI” – Karaköy Mono

TÜRKİYE’NİN YENİ GENÇ SESİ İÇİN HALK OYLAMASI 8 NİSAN’DA BAŞLAYACAK

VODAFONE FREEZONE SON SES ONLINE MÜZİK YARIŞMASI’NDA YARI FİNALİSTLER BELLİ OLDU

Türkiye’nin yeni genç sesini belirlemek üzere bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Vodafone FreeZone Son Ses Online Müzik Yarışması”nda yarı finalistler belli oldu. Tüm Türkiye’den 6 bin 800’ü aşkın başvuruyla geçen yılın yaklaşık 2 katı başvuru sayısına ulaşan yarışmada, 15 ilden 30 genç ses yarı finale katılmaya hak kazandı. Tarık Sezer ve ekibinin belirlediği, Türkiye’nin yeni genç ses adayları için halk oylaması 8 Nisan’da başlayacak.

21 Mart 2019 – Vodafone’un gençlik markası Vodafone FreeZone’un Türkiye’nin yeni genç sesini belirlemek üzere bu yıl ikincisini gerçekleştireceği “Vodafone FreeZone Son Ses Online Müzik Yarışması”nda yarı final heyecanı başladı. Tüm Türkiye’den 6 bin 800’ü aşkın başvuruyla geçen yılın yaklaşık 2 katı başvuru sayısına ulaşan yarışmada, Tarık Sezer ve ekibi tarafından yapılan ön eleme sonucu 15 ilden 30 genç ses yarı finale katılmaya hak kazandı. Single çıkarma şansı yakalayacak bu gençler için halk oylaması 8 Nisan’da başlayacak.

“Vodafone FreeZone Son Ses Online Müzik Yarışması”nda yarı finale kalan isimler şöyle: Tuğçe Akdaş, Ayşe Nur Köksal, Reyhan Toy, İlayda Yüksel, Berfin Şevval Öztemel, İrem Usludur, Zeynep İde, Nur Doğan, Kürşat Nayim, Elif Yılmam, İbrahim Başaran, Berfin Kalkan, Ahmet Enes Demirci, Şevval Ekiz, Cansu Ese, Göktuğ Tavacı, Tugay Erdoğan, Sevda Sıla Boduroğlu, Lale Tagıyeva, Yezdan Şahin, Ali Alınpak, Mehmet Koç, Ege Özküçük, Nilay Güzel, Can Ünal, Nisan Güngör, Nurettin Üsküp, Uygar Cem Ballıoğul, Baran Sertkaya, Taylan Bayri.

Vodafone FreeZone olarak gençlerin ortak tutkusu müziği sahiplendiklerini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

“Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz ‘Vodafone FreeZone Son Ses Online Müzik Yarışması’ ile gençlerimize ‘Türkiye’nin yeni genç sesi’ olma konusunda fırsat eşitliği sunuyoruz. Gençlerin ünlü isimlerden koçluk alabilecekleri, profesyonel ekipmanlar ve orkestra desteğiyle yeteneklerini sergileyebilecekleri ve seslerini YouTube aracılığıyla milyonlara duyurabilecekleri yarışmamıza, 81 ilden 6 bin 800’ü aşkın başvuruyla geçen yılın yaklaşık 2 katı talep oldu. Hemen ardından Tarık Sezer ve ekibinin yaptığı ön eleme sonucu Türkiye’nin 30 genç ses adayını belirledik. Yarı finalistler için halk oylamamız 8 Nisan’da başlayacak. Gençlerimize bol şans diliyoruz.”

Büyük final Mayıs’ta

“Vodafone FreeZone Son Ses Online Müzik Yarışması”nda yarı finale kalan 30 genç ses, Vodafone FreeZone Stüdyo’da koçluk alacak ve performanslarını sergileyecek. Bu gençler, jüri üyeleri Simge ve Buray’ın takımlarında yer almak üzere 15’er kişilik 2 ayrı gruba ayrılacak. Yarı finalistlerin koçluk, tanışma ve performans videoları hem Acunn.com/FreezoneSonSessayfasında, hem de FreeZone YouTube kanalında yayınlanacak. Acunn.com/FreezoneSonSes üzerindeki performanslar için halk oylaması 8 Nisan’da başlayacak. Halk oylaması ve jüri özel puanı ile en çok oy toplayan 6 yarışmacı finale yükselecek. Mayıs ayında yapılacak ve FreeZone YouTube ile TV8,5 kanallarından canlı yayınlanacak finalde halk oylaması ile Türkiye’nin yeni genç sesi seçilecek.