‘Park et, seyret’ – Karaköy Mono

Covid-19 virüsü sebebiyle iptal edilen konserler Kerki Solfej ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle ‘Arabalı Konser’ler konseptinde başlıyor.

Çok sıkıldık, bunaldık, boğulduk. Sıkıntıyla ilgili bu listeyi uzatmak mümkün. Yaklaşık dört aydır tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de herkes evde oturuyordu. ‘Yeni Normalleşme’ süreciyle birlikte maskelerimizi cep telefonumuzdan farklı görmeden yanımızda taşıyarak sokaklara çıkmaya başladık. AVM’ler açıldı. Sosyalleşme bir nebze olsun başladı. Ancak özellikle yazın vazgeçilmezleri arasındaki konserlerden bir türlü haber gelmedi. Müzikseverler, yazın ince meltemiyle beraber sevdiği şarkıları sevdiği sanatçılarla dillendirmeye hasret kaldı. Ama artık bu hasret sona eriyor. Zira Türkiye’de bir ilk olarak Kerki Solfej’in düzenleyeceği arabalı konserler başlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği yapan Kerki Solfej, toplumda yaşayan bireylerin kontrol dışında dolaşımına engel olarak eğlenme ihtiyacını gidermek için ‘Arabalı Konser’ serisine başlıyor. İstanbul Açıkhava Gösteri Merkezi – Yenikapı’da 1400 araç kapasiteli konserler, sterilize ve sosyal mesafe sınırları içerisinde gerçekleşecek. Araçlar, sosyal mesafe kuralına uygun girişte dezenfekte edilecek ve seyircilere maske verilmesinin ardından sosyal izolasyon sağlanacak.

Yaz aylarının vazgeçilmez eğlencesi olan konserler, Covid19 nedeniyle sosyal mesafeye uygun bir şekilde İstanbul Açıkhava Gösteri Merkezi Yenikapı’da gerçekleşecek.

‘Arabalı Konser’ serisinde şu sanatçılar yer alıyor:

4 Temmuz: Sertab Erener

9 Temmuz: Anadolu Ateşi

10 Temmuz: Mabel Matiz

11 Temmuz: Büyük Ev Ablukada

16 Temmuz: Sunay Akın

17 Temmuz: Kenan Doğulu

24 Temmuz: Levent Yüksel

25 Temmuz: Duman

7 Ağustos: Erol Evgin

15 Ağustos: Ayta Sözeri