NEYMAR, MADAME TUSSAUDS İSTANBUL’DA – Karaköy Mono

Dünyanın ve Türkiye’nin en ünlü isimlerine ev sahipliği yapan balmumu müzesi Madame Tussauds İstanbul, Brezilyalı ünlü futbolcu Neymar’ın figürünü ana girişinde sergilemeye başladı. Kupa heyecanının tüm hızıyla devam ettiği bugünlerde İstiklal Caddesi’nden geçen herkes Neymar’ı görebilecek ve onunla fotoğraf çektirip, kaleye şut çekerek, kupa coşkusunu ölümsüz kılabilecek!

 

Kıyasıya rekabetlere sahne olan ve favori gösterilen birçok milli takımın elendiği kupada, Brezilya yoluna emin adımlarla ilerliyor. Tarih, kültür-sanat, bilim, spor ve eğlence alanlarından 60’ın üzerinde ünlü ismin balmumu figürünün yer aldığı Madame Tussauds İstanbul, kupa heyecanının son sürat devam ettiği bugünlerde Brezilyalı ünlü futbolcu Neymar’ın figürünü sevenleriyle buluşturuyor. Müzenin ana girişine yerleştirilen ve herkese açık olarak sergilenen Neymar, İstiklal Caddesi’nde geçenlere kupa coşkusunu yaşatıyor.

26 yaşındaki Brezilyalı ünlü futbol oyuncusu Neymar, 11 yaşından beri oynadığı futbolda üstün başarılar kazandı. Kendine has oyun stili ve çalım hareketleriyle farklı bir tarzı bulunan Neymar, zaman içerisinde birçok futbol kulübünün de gözdesi haline geldi. Başarılı futbolcu şu anda Brezilya Milli Futbol Takımı’nda ve Paris Saint-Germain FC’da oynuyor. 2015 yılında Madame Tussauds İstanbul’a özel olarak hazırlanan Neymar figürü, ilk olarak Barcelona forması ile hazırlandı; PSG’ye transferinin ardından forması değiştirildi. Bugünlerde Madame Tussauds İstanbul’a yolu düşenler ise Neymar’ı kupa heyecanını yansıtan Brezilya Milli Takım formasıyla görebilecek. Ayrıca Neymar’ın figürünün giydiği kramponlar, Nike tarafından Neymar’a özel olarak üretilen ilk Mercurial Vapor modeli ve bağcık uçlarındaki cesaret ve neşe anlamına gelen “Ousadia” ve “Alegria” kelimeleri, Neymar’ın karakter özelliklerini yansıtıyor.

Madame Tussauds İstanbul’u ziyaret edenler ayrıca Messi, Sharapova, Rafael Nadal, Arda Turan, Usain Bolt gibi dünya çapında üne sahip birçok spor yıldızının figürlerini bir arada görme fırsatı bulacak.