BENİM ADIM FEUERBACH! – Karaköy Mono

Tankred Dorst tarafından kaleme alınan, Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği ‘Benim Adım Feuerbach’, Selçuk Yöntem’i yeniden tiyatro seyircisiyle bir araya getiriyor.

Oyunda Yöntem’e; Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Kültür Şahin eşlik ediyor.
“Oyuncu, oyun kişisini yaratabilmek adına kendi derinliklerine ve yaşam bilgisine doğru dalışa geçer. Bu aynı zamanda bir yüzleşme sürecidir. Ve oyuncu bu süreç içinde, belki de yaşamının sonuna kadar unutmak istedikleriyle göz göze gelmek, onları yeniden var etmeyi dilediği oyun kişisi adına kuşanmak durumundadır. Böylesine can yakıcı terletici, ürkütücü sürecin karşısında, kimileri yirmi, kimileri de bin metreye dalarlar. Her rol adına tekrar tekrar yaşanan bu dalışlar yıllarla birlkte çoğaldığında ne gün, ne an bilinmez ama bir gün bir an vardır ki vurgun yiyebilirsiniz..”

Usta oyuncu Selçuk Yöntem, 6 yıl aranın ardından tiyatro sahnesine “Benim Adım Feuerbach” oyunu ile dönüyor! Yöntem, tıpkı kendisi gibi sahnelere uzun yıllar ara veren ve sonrasında kendisini seçmelerde bulan bir aktörü, Feuerbach karakterini; 22 yıl önce olduğu gibi yine Ayşenil Şamlıoğlu yönetmenliğinde canlandırıyor. ​Benim Adım Feuerbach, oyunculuğun ne kadar korkutucu bir meslek olduğunu; sahnelere uzun yıllar ara verdikten sonra kendisini “sınanmak” üzere seçmede bulan bir oyuncunun çarpıcı öyküsü üzerinden anlatıyor.

Benim Adım Feuerbach oyununun gelecek gösterimleri:

04.02.2018 Pazar / 19:00 Mall of İstanbul MOİ Sahne / İstanbul
09.02.2018 Cuma / 20:30 Artısahne / İstanbul
10.02.2018 Cumartesi / 20:30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi / İstanbul
15.02.2018 Perşembe / 20:00 ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi / Ankara
18.02.2018 Pazar / 16:00 Artısahne / İstanbul